Myślisz o zostaniu zawodowym żołnierzem? Niebawem ruszy nabór

2021.07.23 07:57
Już niebawem rozpocznie się postępowanie rekrutacyjne do czynnej służby wojskowej. To szansa dla tych, którzy chcieliby zostać żołnierzami.
Myślisz o zostaniu zawodowym żołnierzem? Niebawem ruszy nabór
Fot: pixabay.com

Zbliża się rekrutacja do czynnej służby wojskowej

W dniach 29-30.07 w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Białymstoku przy ul. Lipowej 35 odbędzie się postępowanie rekrutacyjne do czynnej służby wojskowej.

Zainteresowani mogą wybrać służbę przygotowawczą lub terytorialną służbę wojskową. Pierwsza z nich jest krokiem do zawodowej służby wojskowej i trwa 28 dni w wybranej jednostce wojskowej na terenie kraju. Druga zaś umożliwia służbę Ojczyźnie bez konieczności rezygnowania z dotychczasowych aktywności i obowiązków.

Osoby zainteresowane udziałem w naborze muszą zarejestrować się na portalu rekrutacyjnym wojska polskiego www.zostanzolnierzem.pl i wypełnić swoje dane. Przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień skontaktuje się z chętnymi i umówi w Wojskowym Centrum Rekrutacji.

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o rekrutacji mogą kontaktować się telefonicznie pod numerami:
Portal Rekrutacyjny: 261 398 251
Terytorialna służba wojskowa: 261 398 252
Służba przygotowawcza: 261 398 253.

Wojskowa Komisja Uzupełnień orgnizuje punkt promocyjny

W dniach od 26 do 28 lipca oraz od 2 do 4 sierpnia Wojskowa Komenda Uzupełnień organizuje stoisko promocyjne. Wszyscy chętni pracą w wosjku będą mogli osobiście porozmawiać z żołnierzami WKU i 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy opowiedzą o służbie wojskowej i rekrutacji do wojska. Punkt będzie czynny od rana do godz. 18.00.

Przedłożono nabór na żołnierzy zawodowych

Do końca września przedłużono nabór kandydatów na żołnierzy zawodowych w korpusie wojsk specjalnych. Osoby zainteresowane mogą składać wnioski z niezbędnymi dokumentami bezpośrednio w siedzibie WKU.

Żołnierzem zawodowym ma szansę zostać osoba z polskim obywatelstwem, o nieposzlakowanej opinii, posiadająca odpowiednie kwalifikacje oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia zawodowej służby wojskowej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

929 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39