Na al. Piłsudskiego wciąż nie działa tablica z rozkładem jazdy. Dlaczego?

2023.04.14 10:13
Elektroniczna tablica z rozkładem jazdy autobusów BKM od wielu miesięcy pozostaje wyłączona. Znamy powód.
Na al. Piłsudskiego wciąż nie działa tablica z rozkładem jazdy. Dlaczego?
Fot: Malwina Witkowska
Elektroniczna tablica nie działa od wielu miesięcy

Pod koniec czerwca, z powodu budowy sieci ciepłowniczej, zamknięty został fragment al. Piłsudskiego na wysokości ul. Kościelnej. Wówczas po prawej stronie jadąc w kierunku ronda dr. n. med. Andrzeja Piotra Lussy, wyłączono z ruchu ścieżkę rowerową. Później prace przesunęły się w kierunku przystanku BKM al. Piłsudskiego/Sienkiewicza (nr inw. 303), który został wyłączony z użytkowania. Pasażerowie musieli więc korzystać z przystanku położonego na wysokości ul. Kościelnej, który służy do obsługi regionalnych linii autobusowych. Przystanek został oddany do użytku dopiero w połowie grudnia.

Od tego czasu nie działa jednak tablica z elektronicznym rozkładem jazdy, który pokazuje realny czas przyjazdu autobusu. Jest to przydatne w sytuacji, gdy autobusy się spóźniają.

- Tablicę uszkodziła firma prowadząca roboty na przystanku. Niestety nie nadaje się do naprawy i w związku z tym konieczna jest jej wymiana. Została już zamówiona przez firmę, która ją uszkodziła - poinformowała nas Agnieszka Zabrocka, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Magistralną sieć ciepłowniczą przebudowywała firma GPEC SERWIS Sp. z o.o., na zlecenie Enea Ciepło Sp. z o.o. Póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie nowa elektroniczna tablica zostanie zamontowana.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1412 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39