Na białostockiej scenie wybrzmi czysty rock!

2024.03.06 20:32
Już niebawem na scenie Klubu Fama wystąpią zespoły Late Clock i Kreha. Late Clock to warszawski zespół, który tworzy czwórka zupełnie odmiennych muzycznie osób. Kreha to z kolei białostocki zespół, który aktualnie przygotowuje się do nagrania drugiej płyty.
Na białostockiej scenie wybrzmi czysty rock!
Fot: Białostocki Ośrodek Kultury/Facebook

Koncert zespołów Late Clock i Kreha odbędzie się w sobotę (9 marca) w Klubie Fama.

Late Clock i Kreha

Late Clock to warszawski zespół, tworzący muzykę rockową. W skład grupy wchodzi czwórka zupełnie odmiennych muzycznie osób: wokalistka spaczona jazzem, popem i soulem, perkusista, który wcześniej grał na basie, basista, który początkowo był gitarzystą oraz gitarzysta, który pozostaje na swoim instrumencie. W ich muzyce można doszukać się śladów polskiego rocka lat 90., a także inspiracji Wielką Czwórką z Seattle oraz brytyjskim hard rockiem.

Kreha to z kolei białostocki, również rockowy zespół, który nie boi się eksperymentów. Grupa została założona jesienią 2016 roku z inicjatywy satyryka i felietonisty Krzysztofa Szubzdy. Frontmanem grupy jest dziś natomiast Michał Kapelko. W kwietniu 2017 roku zagrali swój pierwszy koncert w białostockim klubie Gwint. Kolejne koncerty to między innymi występy na Medykaliach, "Muzyce bez zastrzeżeń" w Hajnówce, autorski koncert w klubie FAMA oraz udział w Basowiszczu, gdzie zespół zagrał na ostatniej edycji tego legendarnego festiwalu.

W roku 2020 zespół Kreha zdobył drugie miejsce w organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury Rockowaniach i został finalistą plebiscytu Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". Oszołomieni sukcesami członkowie zespołu uznali, że kolejnym krokiem może być wydanie płyty. W obawie, że płyta może nie okazać się sukcesem, postanowili rozdawać ją za darmo. I tak odnieśli kolejny triumf. Kapela aktualnie przygotowuje się do nagrania drugiej płyty.Więcej informacji: Koncert Late Clock, Kreha

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1637 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39