Koncert Late Clock, Kreha

dodane dnia: 2024-02-27 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Koncert Late Clock, Kreha
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-03-09
Organizatorzy zapraszają na koncert zespołów Late Clock i Kreha.

LATE CLOCK | Warszawa

Coś, co jest dla LATE CLOCK charakterystyczne, to z pewnością niecharakterystyczność, bo jak tu wrzucać wszystko do tego samego worka, jeśli są czwórką zupełnie różnych muzycznie osób: wokalistka spaczona jazzem, popem i soulem, perkusista, który był basistą, basista, który był gitarzystą, w zasadzie tylko gitarzysta jest na swoim miejscu. Jak mówią muzycy: „Ten nietypowy mix jest jednocześnie naszą kulą u nogi i mocną stroną - mimo tak różnych punktów siedzenia i pochodzenia z innych bajek potrafimy znaleźć się gdzieś w połowie i zrobić materiał, który reprezentuje nas razem, a jednocześnie każdego z osobna”. W ich muzyce można usłyszeć ślady polskiego rocka lat 90., inspiracje Wielką Czwórką z Seattle, charaktery, wizje i... życie.

KREHA | Białystok

Muzyka KREHY to osadzone w rocku muzyczne, bardzo smaczne koktajle. Grupa nie boi się eksperymentów, jednak zawsze najważniejsza pozostaje melodia i przekaz. Charyzma frontmana Michała Kapelko w połączeniu z bogatym instrumentarium zespołu (oprócz „standardowego” seta rockowego mamy tu klawisze oraz saksofon) daje bardzo energetyczną mieszankę, która na pewno zadowoli każdego miłośnika koncertowych, rockowych brzmień.

Zespół powstał jesienią 2016 roku z inicjatywy satyryka i felietonisty Krzysztofa Szubzdy, a już w kwietniu 2017 roku zagrał swój pierwszy koncert w białostockim klubie Gwint. Kolejne koncerty to m. in. Medykalia, “Muzyka bez zastrzeżeń” (Hajnówka), autorski koncert w klubie FAMA oraz Basowiszcza (skład zagrał na ostatniej edycji tego legendarnego festiwalu). W roku 2020 KREHA zdobyła drugie miejsce w organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury
Rockowaniach i została finalistą plebiscytu Radia Białystok „Niebieski Mikrofon”.

Oszołomieni sukcesami członkowie zespołu uznali, że kolejnym krokiem może być tylko płyta. W obawie, że płyta może być sukcesem, postanowili rozdawać ją za darmo. I tak odnieśli kolejny sukces. „Pierwsza gratis” okazała się wyjątkowo chętnie braną płytą. Rok 2022 przyniósł zmiany w składzie zespołu. Mateusza na wokalu zastąpił Michał Kapelko, zaś nowym basistą został Karol Włoskowski. Kapela aktualnie przygotowuje się do nagrania drugiej płyty, na której zaprezentuje materiał będący owocem nie tylko zmiany składu, ale także coraz większej świadomości własnego KREHOWEGO stylu.

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu), do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Start o godz. 19:00.
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok

Polecamy
Gabinet Masażu Ewa Taul
Gabinet Masażu Ewa Taulul. J. Bema 11 lok. 66
15-369 Białystok

Więcej informacji
695 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39