Na co choruje Samsa? Czyli "Przemiana" na deskach BTL [KONKURS]

2024.01.31 07:45
Na scenie Białostockiego Teatru Lalek zostanie zaprezentowana sztuka "Przemiana". Spektakl przedstawia historię rodziny Samsów, której życie ulega drastycznej przemianie po nieokreślonej chorobie jednego z jej członków.
Na co choruje Samsa? Czyli "Przemiana" na deskach BTL [KONKURS]
Fot: Białostocki Teatr Lalek/FB

"Przemiana" zostanie przedstawiona na deskach Białostockiego Teatru Lalek w piątek (2 lutego), sobotę (3 lutego) i niedzielę (4 lutego).

"Przemiana"

"Przemiana" przedstawia historię rodziny Samsów, których życie ulega drastycznej przemianie w wyniku nieokreślonej choroby jednego z jej członków, Gregora Samsy. Spektakl skupia się nie tylko na samej chorobie, lecz poszerza perspektywę, ukazując reakcje rodziny i otoczenia na tę transformację. Choroba, choć niejednoznaczna, staje się metaforą dla różnych aspektów ludzkiego życia, takich jak pracoholizm, samotność czy niekontrolowany spadek nastroju.

W miarę rozwoju fabuły, Przemiana, którą przeżywa Samsa, staje się punktem wyjścia do refleksji nad ludzką egzystencją, trudnościami i absurdalnością życia. Rodzina, uwikłana w tę niezwykłą sytuację, musi zmierzyć się z własnymi ograniczeniami oraz reakcjami społeczeństwa na tę nietypową rzeczywistość.

Spektakl "Przemiana" nie tylko eksploruje kafkowską tematykę, ale również głęboko zagłębia się w psychologiczne aspekty ludzkiej kondycji, rzucając nowe światło na przemiany, które nigdy nie są jednoznaczne ani łatwe do zdefiniowania.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenie na spektakl. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: "Przemiana" w BTL

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1295 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39