Na Dojlidach rusza sezon kąpielowy. Pierwszą atrakcją festyn z okazji Dnia Dziecka

2022.05.31 13:36
BOSiR od środy (1.06) uruchamia strzeżone kąpielisko. Pozostałe tego typu miejsca w regionie otwarte zostaną najwcześniej w drugiej połowie czerwca.
Na Dojlidach rusza sezon kąpielowy. Pierwszą atrakcją festyn z okazji Dnia Dziecka
Fot: BOSiR

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji nie zamierza czekać na lepsze warunki pogodowe i mieszczące się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy kąpielisko otworzy już wraz z początkiem czerwca. To oznacza, że na plaży miejskiej oficjalnie rozpocznie się sezon letni.

BOSiR na wakacyjne i przedwakacyjne tygodnie przygotował mnóstwo atrakcji. Pierwszą będzie festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany wspólnie ze służbami mundurowymi. W środę, w godz. 10.00-13.30, funkcjonariusze zaprezentują swój sprzęt służbowy, czyli quady, miotacze wody i więźniarkę, a ponadto będzie można zobaczyć, co potrafi policyjny pies i jakie są techniki oraz taktyki interwencyjne policjantów. Do tego planowany jest pokaz umiejętności udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Przewidziane są również gry, konkursy, animacje, malowanie twarzy oraz szaleństwa na wielkich dmuchanych konstrukcjach. Dzieci wezmą dodatkowo udział w biegu z przeszkodami i zabawach ruchowych.

Warto zaznaczyć, że w środę wstęp na teren OSW Dojlidy będzie jeszcze bezpłatny. Bilety obowiązywać mają od czwartku (2.06). Wejściówka ulgowa kosztować będzie 3 zł, natomiast normalna 5 zł. Ceny biletów rodzinnych wahają się od 1,50 zł do 7 zł.

Kąpielisko otwarte będzie do końca sierpnia. Przypomnijmy, że ośrodek posiada wypożyczalnię sprzętu sportowego czynną codziennie w godz. 9.00-20.00. Ostatnio wzbogaciła się ona o nowe deski typu sup (stand up paddle) z wiosłem do pływania na stojąco. Godzina korzystania z tego sprzętu kosztuje 18 zł. Ponadto do dyspozycji są także: kajaki, rowerki wodne, łodzie wiosłowe, łodzie canoe, łodzie żaglowe klasy Omega oraz deski windsurfingowe. W wypożyczalni są również rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Część jednośladów wyposażona jest w specjalne foteliki do przewozu najmłodszych pociech.

Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy oferuje też boiska do piłki nożnej i siatkówki. Te drugie zostały ostatnio odnowione. Na lubianym przez białostoczan terenie pojawiło się aż 360 ton świeżego piasku. Będzie służyć on nie tylko plażowiczom, ale także siatkarzom i piłkarzom do amatorskich rozgrywek.

Należy wspomnieć, że na Dojlidach działa również WakeStok, a więc wyciąg do sportów wodnych, a nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
1021 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39