Na Dojlidach rusza sezon kąpielowy. W Dzień Dziecka wstęp na teren ośrodka za darmo

2021.05.31 14:47
Ośrodek Sportów Wodnych "Dojlidy", którym zarządza BOSiR, gotowy jest na sezon letni. W województwie podlaskim białostocki punkt jako pierwszy rozpoczyna sezon kąpielowy. Pozostałe tego typu miejsca w naszym regionie ruszają najwcześniej w połowie czerwca.
Na Dojlidach rusza sezon kąpielowy. W Dzień Dziecka wstęp na teren ośrodka za darmo
Fot: BOSiR

Powoli czuć zapach wakacji

Od 1 czerwca do końca sierpnia w OSW "Dojlidy" będzie działało kąpielisko. Daje to gwarancję zamieszczenia obiektu w Ogólnokrajowym Serwisie Kąpieliskowym. Przez 3 miesiące białostocka plaża ma być strzeżona przez ratowników wodnych, a ponadto warto dodać, że ośrodek jest stale monitorowany i posiada wysokie standardy bezpieczeństwa.

Wodę w zalewie przebadał sanepid, a ponieważ nie wykrył on żadnych nieprawidłowości, bez obaw można się w niej kąpać. By utrzymać ten stan przez cały sezon, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji apeluje do wszystkich o dbanie o higienę osobistą. Na terenie OSW "Dojlidy" dostępne są dla plażowiczów prysznice oraz toalety. Władze BOSiR-u proszą również o to, by po sobie sprzątać i zostawiać miejsce wypoczynku w takim stanie, w jakim je zastaliśmy.

Ze względu na Dzień Dziecka 1 czerwca wstęp na teren ośrodka będzie jeszcze bezpłatny. Później bilet ulgowy kosztować ma 2 zł, bilet normalny 4 zł, a bilety rodzinne od 1 do 6 zł. Ceny nie uległy więc zmianie.

Sprzęt czeka na chętnych

Ośrodek z kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu sportowego czynny jest codziennie w godz. 9.00-20.00 (w Boże Ciało także).

W wypożyczalni sprzętu pływającego czekają: dwuosobowe i czteroosobowe rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe oraz żaglowe, jak też deski windsurfingowe. Przez cały rok na Dojlidach można korzystać także ze sprzętu sportowego. Dostępne są tu kijki do nordic walking oraz rowery miejskie i górskie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych (również z siedziskami dla najmłodszych). Sprzęt wypożyczany jest najpóźniej do godz. 19.00.

Ponadto na terenie OSW "Dojlidy" do dyspozycji są urządzenia w siłowni, place zabaw, ścieżki spacerowe i biegowe oraz miejsca na grilla czy ognisko.

W okresie letnim w ośrodku planowane są różne wydarzenia sportowe. Na Dojlidach rozegrane zostaną triathlonowe zawody Elemental Tri Series czy też finał turnieju Plaża Open. Nie zabraknie oczywiście mniejszych imprez. Mowa tu o Turnieju Czwórek Plażowych Białostockiej Ligi Sportu Beach Volley Cup, Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej Plażowej oraz toczonej pod hasłem "0% alkoholu = 100% zabawy" Letniej Grand Prix.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

918 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39