Na ekspresówkę wbiegł łoś, wprost pod koła autobusu

2021.08.18 12:16
Na drodze ekspresowej 61, wprost pod nadjeżdżający autobus wbiegł łoś. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt z podróżujących autobusem nie został ranny. Jednak zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem.
Na ekspresówkę wbiegł łoś, wprost pod koła autobusu
Fot: KPP Kolno

Dziś, przed godziną 4 nad ranem, dyżurny kolneńskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem łosia, do którego doszło na drodze ekspresowej nr 61, na wysokości miejscowości Rosochate w gminie Grabowo. Zwierzę wbiegło wprost przed jadący w kierunku Grajewa autobus, którym podróżowało 20 osób. Na szczęście, w wyniku zdarzenia, nikt z podróżujących autobusem nie został ranny. Jednak zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem.

Policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę. Od początku roku, na terenie powiatu kolneńskiego, doszło już do 20 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt.

Zwierzęta przebywają w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne i mogą przekraczać jezdnię w najmniej spodziewanym momencie, dlatego widząc odpowiednie znaki ostrzegawcze – bądźmy czujni i zachowajmy szczególną ostrożność. Samochód osobowy w zderzeniu z łosiem zawsze ulega zniszczeniu, a jego kierowca nierzadko doznaje poważnych obrażeń ciała. Tego typu zdarzenia mogą skończyć się nawet śmiercią.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

909 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39