Na Lipowej powstanie Subway i kolejny salon ślubny

2011.07.21 00:00
Salon sukien ślubnych i restauracja popularnej sieci fastfood - Subway. Te dwa nowe punkty powstaną wkrótce przy ul. Lipowej. Zarząd Mienia Komunalnego ogłosił we czwartek (21.07) wyniki przetargu na dzierżawę atrakcyjnych lokali w centrum miasta.
Na Lipowej powstanie Subway i kolejny salon ślubny
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
Lipowa 12 nie wygląda teraz interesująco. Wkrótce powstanie tu fastfood Subway

Salon sukien ślubnych powstanie w miejscu niedawno zlikwidowanego sklepu obuwniczego Dider. Chętny do wynajęcia lokalu zaoferował, że będzie miastu płacił miesięcznie 47 zł za m2 powierzchni. Biorąc pod uwagę, że całość ma ponad 150 m2 czynsz właściciela salonu będzie opiewał na ponad 7 tys. zł.

Wolny lokal przy Lipowej 12, czyli dawne delikatesy Zen, zainteresował światową sieć szybkiej gastronomii specjalizującej się w serwowaniu kanapek - Subway (w Białymstoku ma już swój punkt w galerii Alfa). Tu przyszły najemca jest gotowy wydać 52 zł za m2 powierzchni, co dla 85-metrowego lokalu da miesięczny czynsz blisko 4,5 tys. zł.

- Teraz mamy 7 dni na podpisanie umowy z najemcami - poinformował Andrzej Ostrowski, dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego. Jak podał, na dzierżawę lokalu przy Lipowej 20 był tylko jeden chętny. Powierzchnię przy Lipowej 12 początkowo chciało wynająć 3 przedsiębiorców (wpłynęły 3 wadia). Ostatecznie jednak ZMK otrzymało 2 oferty, w tym jedną odrzucono ze względów formalnych.

Właściciel nowego Subwaya będzie musiał dostosować lokal do potrzeb osób poruszających się na wózkach i niewidomych. Niestety w tej chwili całość nie wygląda atrakcyjnie - trwa ocieplanie styropianem, a ulica wokół jest rozkopana i wyłączona z ruchu. Ze względu na przebudowę całej Lipowej, klienci obu lokali nie będą mieli do nich wygodnego dojazdu.

E.S.

948 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39