Na obiektach sportowych obowiązują nowe limity. Pamiętajmy o zaświadczeniu

2021.12.15 12:58
Od środy (15.12) na pływalniach oraz lodowisku Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obowiązuje limit 30% obłożenia obiektu. To efekt nowych, bardziej restrykcyjnych obostrzeń.
Na obiektach sportowych obowiązują nowe limity. Pamiętajmy o zaświadczeniu
Fot: BOSiR

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od środy (15.12) zmieniły się limity osób, które mogą korzystać z obiektów sportowych. Na białostockich pływalniach oraz lodowisku obowiązuje limit 30% obłożenia obiektu (dotąd, od początku grudnia, było to 50%). Ograniczenia te nie dotyczą oczywiście osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19, tak więc wybierając się na sportowe areny, warto odpowiednie zaświadczenie mieć przy sobie.

Od środy limity na białostockich pływalniach przedstawiają się zatem następująco: Pływalnia Sportowa - 36 osób, Pływalnia Kameralna - 9 osób, Pływalnia Rodzinna - 45 osób. Jeżeli chodzi o mieszczące się przy ul. 11 Listopada lodowisko, to tam w jednym momencie może przebywać maksymalnie 90 klientów.

Warto zaznaczyć, że na Pływalni Kameralnej, gdzie zajęcia w wodzie organizowane są jedne po drugich, czasowo wyłączono z użytku jacuzzi i saunę. Ponowne uruchomienie tych urządzeń nastąpi wtedy, gdy większość klientów będzie okazywała zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19.

Przypomnijmy, że obiekty sportowe BOSiR-u działają w reżimie sanitarnym. Obowiązkowe jest tam noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos aż do przebrania się i rozpoczęcia aktywności fizycznej. Ponadto należy zachowywać odpowiedni odstęp od innych osób, a także dezynfekować dłonie płynami, które są w dystrybutorach na terenie wszystkich budynków.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

962 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39