Na osiedlach Bacieczki i Mickiewicza powstaną miejsca sąsiedzkiej integracji

2016.08.09 15:04
Lada dzień rozpoczną się prace projektowe, a w ciągu najbliższych 4 miesięcy będzie można już z nich korzystać. Na osiedlach Bacieczki i Mickiewicza powstaną miejsca sąsiedzkiej integracji.
Na osiedlach Bacieczki i Mickiewicza powstaną miejsca sąsiedzkiej integracji
Fot: UM Białystok
Siłownia pod chmurką powstanie na Bacieczkach

W ramach Centrum Aktywnego Wypoczynku na Bacieczkach powstanie siłownia pod chmurką oraz plac zabaw. Dzieci będą mogły korzystać z 11 urządzeń, m.in. bujaków, huśtawek, zjeżdżalni i piaskownicy. Obok staną też dwa stoły do gry w ping-ponga i dwa do gry w szachy lub warcaby. Na tym terenie nie zabraknie również elementów tzw. małej architektury – drewnianych ławek i koszy.

Nowe miejsce do zabawy powstanie także w Ogródku Jordanowskim. W pobliżu istniejącej siłowni pod chmurką, od strony ul. Konopnickiej, będzie teren do rozwoju ruchowego i motorycznego dzieci. Obok bujaków i huśtawek pojawi się tam urządzenie wielofunkcyjne z poręczami, drabinkami, podestami. Do dyspozycji maluchów będzie także skałka wspinaczkowa, a w pobliżu staną dwa stoły do gry w szachy lub warcaby. Teren zostanie również ogrodzony i wyposażony w ławki i kosze.

Prace projektowe ruszą lada dzień. Potem rozpocznie się przygotowanie terenu i montaż urządzeń. Obydwa przedsięwzięcia powinny zostać zrealizowane w ciągu 120 dni.

Za realizację inwestycji na Bacieczkach będzie odpowiadała firma Ostrovia Marek Trwoga, a tej w Ogródku Jordanowskim – Hydros Plus Tomasz Kulesza. Koszt pierwszego przedsięwzięcia to 334,5 tys. zł, a drugiego – 331,8 tys. zł.

Oba projekty zostały wybrane do realizacji przez białostoczan w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Centrum Aktywnego Wypoczynku otrzymało prawie 1,5 tys. głosów, a budowa nowoczesnego i bezpiecznego miejsca zabawy i edukacji w Ogródku Jordanowskim blisko 1,9 tys. głosów.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1526 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39