Na Podlasiu powstał jeden z odcinków telewizyjnego serialu

2016.05.14 17:37
Podmokłe tereny bagien i torfowisk przemierzą bohaterowie kolejnego odcinka serialu "Misja Natura". Będzie on poświęcony Puszczy Knyszyńskiej.
Na Podlasiu powstał jeden z odcinków telewizyjnego serialu
Fot: materiały Fokus TV

Serial "Misja Natura" to cykl 12 odcinków ukazujących piękno i różnorodność rodzimej przyrody oraz pokazujący, w jaki sposób mieszkańcy obszarów Natura 2000 mogą korzystać z możliwości, którą daje ta sieć. Promuje również różne regiony Polski w oparciu o produkty lokalne i unikatowe rękodzieło. Każdy z odcinków serialu został zrealizowany na innym obszarze Natura 2000 w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, zabarwionych nutką sensacji w postaci tropienia i odkrywania tajemnic przyrody.

Dzielna ekipa złożona z ornitologa, dr. Romualda Mikuska oraz Małgorzaty Kosik tym razem wyruszy w podróż po Puszczy Knyszyńskiej, gdzie przemierzy podmokłe tereny bagien i torfowisk, próbując dowiedzieć się, w jaki sposób obecność wody wpływa na kształtowanie się różnego rodzaju zbiorowisk roślinnych. Odwiedzą także litewski Rezerwat Biosfery Žuvintas, aby porównać zasady gospodarowania i ochrony polskich i litewskich torfowisk.

Serial realizowany jest przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. "Podlaski" odcinek można obejrzeć w niedzielę (15.05) o godz. 7.00 na kanale Fokus TV.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1708 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39