Na podlaskich drogach często dochodzi do agresywnych zachowań [WIDEO]

2023.02.25 08:01
Tylko w ubiegłym roku podlascy policjanci otrzymali 377 informacji na skrzynkę kontaktową "STOP agresji drogowej". Każdy może wysłać policji filmik, w którym widać rażące naruszenie przepisów.
Na podlaskich drogach często dochodzi do agresywnych zachowań [WIDEO]
Fot: Podlaska Policja

Od 2014 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku funkcjonuje skrzynka mailowa stopagresjidrogowej.kwp@bk.policja.gov.pl. Można na nią przesyłać wszelkie sygnały o rażących naruszeniach przepisów ruchu drogowego na terenie województwa podlaskiego, jak też o zdarzeniach zagrażających bezpieczeństwu na drodze.

Skrzynka "STOP agresji drogowej" to ważny kontakt dla osób, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo na drodze i chcą wyrazić swój sprzeciw brawurowym zachowaniom niektórych kierowców. Tylko w ubiegłym roku wpłynęło na nią 377 informacji.

- Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu i nagrałeś ten fakt przy pomocy kamery, a bezpieczeństwo nie jest dla Ciebie obojętne, powiadom policję - apelują białostoccy mundurowi.

Policjanci analizują później nadesłane materiały, dążąc do ustalenia sprawcy popełnionych czynów celem pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej.

Zobacz nagrania przesłane do podlaskiej policji:

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1211 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39