Na stadionie miejskim i w Operze. Ruszył Up To Date Festival [ZDJĘCIA, WIDEO]

2017.09.09 11:44
Kryte parkingi stadionu miejskiego - tam ponownie zlokalizowano główne sceny muzyczne festiwalu Up To Date Festival. Podczas tegorocznej imprezy nie brakuje jednak niespodzianek.
Na stadionie miejskim i w Operze. Ruszył Up To Date Festival [ZDJĘCIA, WIDEO]
Fot: Grzegorz Chuczun
Festiwalowicze ustawiali się w kolejce, by wysłać pocztówkę do babci

Up To Date Festival organizowany jest po raz ósmy. W ciekawy sposób łączy muzykę elektroniczną z hip-hopem i designem. Podczas festiwalu można posłuchać muzyki, ale nie tylko. Organizatorzy przygotowali też wystawy, ciekawe instalacje i promocje dla uczestników. Nie brakuje również oryginalnego filmiku.Stadion miejski: sprawdzone miejsce na festiwal

Festiwal ruszył w piątkowy (8.09) wieczór. Na stadionie miejskim zlokalizowano cztery sceny: T-Mobile Electronic Beats, Technosoul, Czwarta Scena Czwórki i Red Bull 3Style Showcase.

Surowe przestrzenie krytych parkingów stadionu miejskiego sprawdziły się jako festiwalowa miejscówka już w zeszłym roku. W tym roku organizatorzy imprezy poszli za ciosem. Na stadionie jest dużo przestrzeni, dobrze też rozplanowano sceny i inne strefy. Po żywiołowej zabawie można wypocząć na leżaku, coś przekąsić lub sfotografować się z maluchem, który jest symbolem festiwalu.

Dziś występy na stadionie rozpoczną się o godz. 20.00 (Czwarta Scena Czwórki i Red Bull 3Style Showcase) i o godz. 21.00 (T-Mobile Electronic Beats i Technosoul). Zabawa potrwa do 7.00 rano. O godz. 23.00 na scenie T-Mobile Electronic Beats rozpocznie się koncert specjalnie przygotowany na festiwal, czyli O.S.T.R. elektronicznie.

Akcja 50+ i pocztówka do babci

W tym roku kontynuowana jest też akcja 50+. Polega na tym, że osoby w wieku powyżej 50 lat mogą wejść bezpłatnie na stadion miejski.

- Zachęcamy, by młodsze pokolenie zabierało starsze pokolenie na festiwal - mówił Jan Roguz, koordynator ds. promocji Up To Date Festival. I dodawał: - Liczymy, że akcja spotka się z większym zainteresowaniem niż przed rokiem. Wtedy skorzystało z niej ponad 200 osób.

Wystarczy przyjść na festiwalową bramkę na stadionie miejskim z dowodem osobistym. Po wylegitymowaniu osoba otrzyma opaskę uprawniającą do wejścia na imprezę. Warto się śpieszyć - oferta zależy od ilości uczestników i na pewno nie będzie trwała przez cały festiwal.

Organizatorzy imprezy przygotowali też jeszcze jedną akcję. Zachęcają, by wysłać pocztówkę do babci lub do innej osoby, którą się kocha. Kartkę i znaczek otrzymać można zupełnie za darmo. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem festiwalowiczów. Wczoraj na stadionie do skrzynki Poczty Polskiej ustawiła się kolejka.

Centralny Salon Ambientu jednak tylko w Operze

Z kolei Centralny Salon Ambientu ma dwie lokalizacje. W piątek (8.09) muzyka rozbrzmiewała w sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Dziś (9.09) Salon miał przenieść się do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, a dokładnie jego ogrodu. Jednak z uwagi na niesprzyjające prognozy pogody na wieczór, z myślą o komforcie artystów i publiczności organizatorzy festiwalu podjęli decyzję o przeniesieniu imprezy do sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej. W planach są występy Stefana Wesołowskiego live i Murcofa live. Początek o godz. 20.00.

z uwagi na niesprzyjające prognozy pogody na wieczór, z myślą o komforcie artystów i publiczności podjęliśmy decyzję o przeniesieniu dzisiejszego Centralnego Salonu Ambientu do Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Po zakończeniu koncertów w ramach Centralnego Salonu Ambientu zostaną podstawione specjalne autobusy, które zabiorą uczestników imprezy na stadion miejski.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Program: Up To Date Festival 2017

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1639 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39