Na stadionie miejskim zagra narodowa reprezentacja Polski

2019.07.24 14:09
Już we wrześniu młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpocznie eliminacje do UEFA EURO U-21 2021. Jedno z kwalifikacyjnych spotkań stoczone zostanie na stadionie miejskim w Białymstoku.
Na stadionie miejskim zagra narodowa reprezentacja Polski
Fot: Stadion miejski w Białymstoku

10 września białostoccy fani piłki nożnej będą mogli obejrzeć z wysokości trybun mecz pomiędzy Polską U-21 a Estonią U-21. Drugie eliminacyjne starcie Biało-Czerwonych w walce o młodzieżowe EURO zorganizowane zostanie bowiem na największym sportowym obiekcie na Podlasiu, czyli na stadionie miejskim przy ul. Słonecznej.

- Cieszę się, że w Białymstoku odbędzie się tak prestiżowe wydarzenie. To także szansa na promocję miasta, stadionu miejskiego i budowanie sportowego wizerunku stolicy Podlasia. Serdecznie zapraszam wszystkich na ten mecz. Niech to wydarzenie stanie się prawdziwym świętem sportu w naszym mieście - powiedział na specjalnej konferencji prasowej Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Polski Związek Piłki Nożnej, a więc główny organizator spotkania, przekaże pulę 1000 bezpłatnych biletów, które zostaną rozdystrybuowane do białostockich szkół. Pewną pulę bezpłatnych wejściówek otrzymają również lokalne kluby i szkółki piłkarskie.

W kwalifikacjach do UEFA EURO U-21 2021 (turniej finałowy odbędzie się na Węgrzech i w Słowenii) młodzieżowa reprezentacja Polski zmierzy się nie tylko z Estonią, ale także z Serbią, Rosją, Bułgarią i Łotwą. Gdzie kadra Czesława Michniewicza rozegra inne domowe pojedynki? Ta informacja nie została na razie podana.

Warto przypomnieć, że do tej pory narodowa drużyna piłkarska bój o punkty stoczyła w stolicy Podlasia tylko raz. Miało to miejsce niezwykle dawno, bo 25 maja 1983 r. Wtedy to Polska zagrała z Finlandią w ramach kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Los Angeles. Mecz ten zakończył się triumfem Biało-Czerwonych w stosunku 3:2.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1905 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39