Na ulicach Białegostoku pojawią się biegacze. Wystartują mali i duzi

2022.09.14 10:32
17 i 18 września odbędzie się 12. odsłona wydarzenia Białystok Biega. W sportowym święcie wezmą udział również dzieci, dla których przygotowano Moltani Kids Run.
Na ulicach Białegostoku pojawią się biegacze. Wystartują mali i duzi
Fot: Grzegorz Chuczun

Przed nami 2 dni sportowych wyzwań i niesamowitych emocji, a wszystko dlatego, że w najbliższy weekend odbędzie się Białystok Biega. Zawody te już na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych w stolicy Podlasia. Ich ideą jest promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu wśród dorosłych i dzieci.

Tegoroczna edycja najstarszej imprezy biegowej tworzonej przez Fundację Białystok Biega będzie nawiązywać do tego co najlepsze. Trasy "Nocnej Piątki" (5 km) i "Szybkiej Dychy" (10 km) prowadzić mają bowiem tymi ulicami, które już kiedyś gościły uczestników Białystok Biega i w roli sportowej areny spisały się znakomicie. Kluczowym miejscem dla zawodników stanie się centrum handlowe Atrium Biała. Na terenie obiektu znajdować się będzie punkt startowy, a nieopodal meta zmagań. Biegacze pojawią się ponadto m.in. na takich ulicach jak: Zwierzyniecka, 11 Listopada, Świętojańska, Mickiewicza czy Branickiego. Osoby, które wystartują w niedzielnym biegu noszącym nazwę "Szybka Dycha" (start o godz. 10.00), przemierzą też ponadto okolice Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów i Rynku Kościuszki. Atutem "Nocnej Piątki" jest z kolei pora rozgrywania zawodów. Te odbędą się przy sztucznym oświetleniu, gdyż początek rywalizacji zaplanowano na sobotę na godz. 21.30.

Swój czas w programie wydarzenia mają również dzieci. W sobotę o godz. 16.00 ruszy bowiem Moltani Kids Run. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych 3 trasy. W zależności od wieku liczą one 100, 600 i 1000 m. Linia startu ulokowana zostanie na ul. Branickiego (przed skrzyżowaniem z ul. Miłosza).

- Wszystko zaczęło się od wrześniowej imprezy biegowej, którą zorganizowaliśmy dla dzieci, dlatego mamy do niej tak duży sentyment. Organizujemy ją już od 11 lat i z roku na rok coraz więcej dzieciaków jest zainteresowanych udziałem w biegach, co bardzo nas cieszy. W tegorocznej edycji, która odbędzie się 17 września, spodziewamy się ok. 1000 młodych zawodników. Zawsze zależało nam na tym, aby pokazać młodemu pokoleniu, jak dużą frajdę daje bieganie i aktywność sportowa. Ta myśl cały czas nam przyświeca, a nadrzędnym celem jest to, aby najmłodsi czerpali przede wszystkim radość z biegania - mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Osoby, które zajmą czołowe miejsca na 5 i 10 km, mogą ponadto liczyć na puchary oraz nagrody finansowe.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1131 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39