Na wodzie znowu zobaczymy "pływadła" nie z tej ziemi! Można zgłaszać swój udział

2024.06.25 11:02
Nadchodzi tegoroczna edycja Mistrzostw Polski w Pływaniu Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok. Chętni mogą już zgłaszać swój udział!
Na wodzie znowu zobaczymy "pływadła" nie z tej ziemi! Można zgłaszać swój udział
Fot: Polskie Radio Białystok/Facebook

Mistrzostwa Polski w Pływaniu Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok to wydarzenie, które od 26 lat jest stałym elementem kalendarza imprez w naszym regionie. Odbywające się co roku na wodach Augustowa, przyciąga swoją oryginalnością zarówno zawodowych pływaków, jak i amatorów.

W zawodach uczestnicy rywalizują na wodzie, używając własnoręcznie skonstruowanych obiektów pływających, zwanych "pływadłami". Impreza narodziła się jako odpowiedź na dyskusję dotyczącą katastrofy klimatycznej – uczestnicy dowodzą, że w razie potrzeby można przetrwać, pływając na byle czym.

Załogi muszą zwodować swoje "pływadła" i przepłynąć wyznaczoną trasę. Tegoroczna edycja obejmuje dwie kategorie: OPEN i EKO. Zwycięzców wybierze komisja konkursowa, oceniając kreatywność wykonanych "pływadeł". Po zawodach odbędzie się koncert muzyczny.

Dla przypomnienia, w zeszłym roku na wodach Netty pojawiły się postacie z bajek, czołg, owady, konstrukcje z odpadów oraz ambulans. W sumie w zawodach wzięło udział 16 grup. Pierwsze miejsce w kategorii OPEN zajęła ekipa ze "Statkiem Widmo" z Raciborza. Sterowiec z Odolanów zwyciężył w kategorii EKO. Wieczorem na scenie wystąpiła Sarsa.

Zgłoszenia do wzięcia udziału w tegorocznej edycji mistrzostw przesyłać do 15 lipca za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej wydarzenia.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji: XXVII Mistrzostwa Polski w Pływaniu Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1084 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39