Na zakończenie sezonu porażka z wicemistrzem. Słoneczni rozpoczynają zasłużone wakacje

2022.05.28 10:24
W ostatniej kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok zagrał na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała. Wicemistrzowie kraju pokonali podlaski zespół 5:1.
Fot: Maciej Safaryn

MOKS Słoneczny Stok Białystok w rundzie wiosennej zanotował wyraźną zwyżkę formy, dzięki czemu w przyszłym sezonie ekipa z północno-wschodniej Polski nadal będzie grać na szczeblu Statscore Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Aleksandra Danilenki w ostatecznym rozrachunku zajmą miejsce numer 12 lub 13. Wszystko zależy od tego, jakim wynikiem zakończy się niedzielna (29.05) rywalizacja Gredaru Fit-Morning Brzeg z zespołem GI Malepszy Futsal Leszno.

W ostatnim swoim meczu w sezonie 2021/2022 Słoneczni zmierzyli się w delegacji z Rekordem, który to w obecnych rozgrywkach wywalczył wicemistrzostwo kraju. Toczony w piątkowy (27.05) wieczór bój długo nie był zbyt efektownym widowiskiem, ale z czasem zawodnicy obu ekip się rozstrzelali i spotkanie nabrało rumieńców. Zdecydowanie częściej piłkę do siatki kierowali jednak gospodarze. W 16. minucie prowadzenie srebrnym medalistom dał Łukasz Biel, który wykonał uderzenie z woleja, a po chwili na 2:0 podwyższył Michał Kubik. Jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie zaliczył Mateusz Łabieniec, więc na krótki odpoczynek obie drużyny udały się przy rezultacie 2:1 dla Rekordu.

Po zmianie stron gole strzelali już niestety tylko gospodarze. Kolejną bramkę zdobył Biel, a następnie w jego ślady poszli też Michał Marek oraz Kamil Surmiak, który to przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu w stosunku 5:1, oddając piękne uderzenie lobem z własnej połowy.

16. AZS UG Futsal 29 13 69:158

Rekord Bielsko-Biała - MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:1 (2:1)
Bramki: Łukasz Biel 16, 28, Michał Kubik 17, Michał Marek 34, Kamil Surmiak 40 - Mateusz Łabieniec 18

Rekord Bielsko-Biała: Iwanek (Mura, Nawrat) - Zastawnik, Matheus, Popławski, Rakić - Krzempek, Surmiak, Biel, Budniak, Leszczak, Marek, Kubik

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Dobreńko - Tachack, Neme, Citko, Belzyt - Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Gryko, Makal, Bargielski