Nadal 16 tys. gospodarstw jest bez prądu

2021.01.27 15:28
Po poniedziałkowych i wtorkowych śnieżycach nadal nie udało się przywrócić dostaw prądu w kilkunastu gminach województwa podlaskiego.
Nadal 16 tys. gospodarstw jest bez prądu
Fot: PGE Dystrybucja
Ekipa próbuje dotrzeć w miejsce awarii

W środę (27.01) wg danych na godzinę 14:00 podanych przez PGE Dystrybucja, około 16 tys. odbiorców białostockiego oddziału spółki nadal nie ma ma zasilania. Po poniedziałkowych i wtorkowych śnieżycach prąd przywrócono do 48 tys. gospodarstw.

Cały czas najgorzej sytuacja wygląda w rejonach energetycznych Białystok Teren oraz Bielsk Podlaski

W rejonie Białystok Teren ograniczenia w dostawach energii elektrycznej dotykają ponad 7 tys. Odbiorców, głównie z gmin: Choroszcz, Czarna Białostocka, Dąbrowa Białostocka, Gródek, Juchnowiec, Knyszyn, Krynki, Krypno, Kuźnica, Łapy, Michałowo, Mońki, Sokółka, Supraśl, Szudziałowo, Turośń Kościelna, Wyszki, Zabłudów.

Natomiast w rejonie Bielsk Podlaski bez zasilania jest około 9 tys. Odbiorców. Najtrudniejsza sytuacja panuje tu w gminach: Bielsk Podlaski, Boćki, Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Drohiczyn, Hajnówka, Kleszczele, Mielnik, Narew, Narewka, Nurzec-Stacja, Orla, Siemiatycze.

Awarie dotyczą kilkunastu połamanych słupów, zerwanych przewodów, drzew i gałęzi na liniach, które pod wpływem mokrego, ciężkiego śniegu uszkadzają infrastrukturę energetyczną. Ekipy mają znacznie utrudniony dojazd do miejsc awarii z uwagi na panujące warunki na drogach. Bardzo często do miejsca awarii muszą dojść piesza, na ramionach niosąc ciężki sprzęt.

PGE Dystrybucja S.A. prosi o cierpliwość i wyrozumiałość.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

666 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39