Nadchodzą Dożynki Wojewódzkie. Wystąpi Lady Pank. Wstęp wolny

2023.09.08 17:15
Nadchodzi święto, które celebruje obfitość plonów i promuje bogactwo kulturowe regionu Podlaskiego, czyli Dożynki Wojewódzkie. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który zachwyci zarówno mieszkańców, jak i turystów.
Nadchodzą Dożynki Wojewódzkie. Wystąpi Lady Pank. Wstęp wolny
Fot: Lady Pank / Facebook

Uroczystość rozpocznie się liturgią w soborze katedralnym pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku. Uczestnicy wspólnie podziękują za plony, które daje nam ziemia. Następnie, w białostockiej archikatedrze odbędzie się msza, po której delegacje z wieńcami dożynkowymi przejadą do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

Oficjalne rozpoczęcie Dożynek Wojewódzkich rozpocznie się po południu. Marszałek Artur Kosicki przyjmie od starostów bochenek chleba, wypieczony z mąki uzyskanej z ostatnich żniw. To symboliczny gest podziękowania za trudy rolników i ich wkład w zapewnienie nam zdrowej żywności.

Jednym z głównych punktów programu jest konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Wieńce te są prawdziwymi dziełami sztuki, wykonanymi z kłosów, ziarna, owoców i warzyw. Najpiękniejszy z nich zostanie wybrany i otrzyma tytuł "Najładniejszego Wieńca Dożynkowego Województwa Podlaskiego 2023".

Na wydarzeniu nie zabraknie też innych atrakcji. Pokazy rzemiosła, jarmark produktów lokalnych, konkurs na najpiękniejsze stoisko dożynkowe kół gospodyń wiejskich oraz wybór najciekawszego stoiska producentów produktów lokalnych - to wszystko przyciągnie miłośników rękodzieła i tradycji. Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostaną specjalne atrakcje.

Kulminacją dnia będą występy artystyczne. Warszawska Kapela z Targówka oraz zespoły folklorystyczne dostarczą niezapomnianych wrażeń muzycznych. Wieczorem na scenie pojawią się również znane gwiazdy - Focus, Masters i Lady Pank.

Dożynki Wojewódzkie odbędą się w niedzielę (10.09).

Więcej informacji: Dożynki Wojewódzkie 2023

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1412 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39