Nadchodzący tydzień w Kinach Helios będzie pełen gwiazd

2022.10.21 07:29
Październikowy tydzień filmowy w Kinach Helios zapowiada się emocjonująco. Filmy, które sieć przygotowała w nadchodzącym tygodniu to mocne i ciekawe propozycje.
Nadchodzący tydzień w Kinach Helios będzie pełen gwiazd
Fot: Tomasz Kaczor/Materiały prasowe
Film "Bejbis"

Już w piątek (21.10) odbędzie się premiera najnowszej produkcji z Uniwersum DC pt. "Black Adam" z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. To pierwszy w historii wielkoekranowy film fabularny, który wprowadza do kinowego uniwersum tego bohatera. Prawie 5000 lat po otrzymaniu olbrzymich mocy starożytnych bogów - i prawie równoczesnym uwięzieniu - Black Adam zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość.

Zgubiony na balu pantofelek to nic w porównaniu z zaczarowanym w mysz księciem. Ulubieni bohaterowie powracają w nowym filmie "Kopciuszek i Kamień Życia", który aż tętni od przygód i magicznych bohaterów. Kopciuszek wraz z początkującą czarodziejką i dwiema rozgadanymi myszami stawia sobie za punkt honoru, aby odczarować księcia Alexa. Żadne magiczne zaklęcia nie chcą odwrócić złego uroku, więc jedynym sposobem na przywrócenie ukochanemu ludzkiej formy jest odnalezienie legendarnego Kamienia Życia. Tak zaczyna się na pełna przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawa do dalekich krain. W sobotni poranek (22.10) film zostanie zaprezentowany również w nowym cyklu Heliosa - Seanse przyjazne sensorycznie, gdzie panują odpowiednie warunki dla widzów z nadwrażliwością na bodźce.

Natomiast twórcy filmów "Testosteron" i "Lejdis" zapraszają na najnowszą zwariowaną komedię - "BEJBIS". Ada i Mikołaj są szczęśliwym małżeństwem. Uprawiają seks częściej niż się kłócą, są rodzicami piętnastolatki, mają grono wiernych przyjaciół, czyli polska klasa średnia w średnim wieku. Tą z trudem budowaną i utrzymywaną konstrukcją poważnie zachwieje nowy członek rodziny. Na skutek wydarzeń pewnej mocno zakrapianej nocy, na świat przyjdzie Janek, cudowny, ale zupełnie nieplanowany dar od losu. Jak poradzą sobie w tej sytuacji bohaterowie? 26 października film będą mogły zobaczyć również wszystkie fanki cyklicznych spotkań Kino Kobiet.

Dla sympatyków rodzimych produkcji kino Helios przygotowało kolejne trzy mocne propozycje, choć każda z nich jest inna, to mają wspólny mianownik – wspaniałe historie, których scenariusz napisało samo życie. Z morskich odmętów na ekrany kin wynurza się "Orzeł. Ostatni Patrol" - fascynująca opowieść o legendarnym okręcie podwodnym ORP "Orzeł". Drugim filmem jest "Ania", czyli wzruszająca opowieść o przedwcześnie zmarłej polskiej aktorce - Annie Przybylskiej. W kinach Helios będzie można zobaczyć także film "Johnny". Jest to biografia księdza Jana Kaczkowskiego i historia jego niezwykłej przyjaźni z Patrykiem Galewskim, pomagającym w puckim hospicjum założonym przez księdza Kaczkowskiego. Jest to pełen ciepła i wzruszeń obraz.

23 października w cyklu Filmowe Poranki na młodych widzów czeka spotkanie z mieszkańcami miasteczka Pontypandy i dzielnym Strażakiem Samem, który od lat podbija serca małych widzów na całym świecie. Sam, jak na bohatera przystało, nie tylko gasi pożary, ale również pomaga mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów. Tradycyjnie projekcję Filmowych Poranków poprzedzą konkursy i zabawy w sali kinowej.

W poniedziałek (24.10) przypada czas na finałowy odcinek serialu HBO "Ród smoka". Z tej okazji dla wszystkich fanów serii sieć kin Helios przygotowała niespodziankę i możliwość obejrzenia finału na dużym ekranie w niepowtarzalnych warunkach kinowych. Seans startuje o godzinie 20:00.

Tego samego dnia w Kinie Konesera zaprezentowany zostanie "Vortex" - przejmujący zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa. Gaspar Noé tym razem stawia na twardy realizm i formalnie eksperymentuje. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz jej schorowanego męża. Do zobaczenia w kinie Helios Alfa.

W czwartek (27.10) w cyklu Kultura Dostępna wyświetlony zostanie kameralny dramat psychologiczny "Po miłość / Pour l'amour" opowiadający o internetowym romansie i jego skutkach. Jest to zarazem emocjonujący koktajl złożony z alkoholu i miłości, wzmocniony odwiecznym wezwaniem "nigdy się nie poddawaj". Film dotyka problemu przemożnego wpływu nowych technologii na życie ludzi.

Tego dnia także odbędzie się premiera podlaskiej produkcji, komedii obyczajowej "Ślicznotka". Czytaj więcej: Film "Ślicznotka" niebawem na dużym ekranie.

REPERTUAR Kina Helios w Centrum Alfa 21 - 27 października

REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 21 - 27 października

REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowiecka 21 - 27 października

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

Polecamy
Apteka Anika
Apteka Anikaul. Sybiraków 4 lok. U5
15-204 Białystok
www.anika24.pl

Więcej informacji
393 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39