Nagrodzono najlepszych piłkarzy i czołowe drużyny. Za nami gala Białostockiej Ligi Sportu

2022.04.30 12:50
W piątkowy (29.04) wieczór odbyła się gala, na której BOSiR nagrodził najlepszych piłkarzy i drużyny Ligi Halowej BLS. Przez 6 miesięcy rywalizacji rozegrano aż 240 spotkań. W meczach tych zaprezentowało się niemal 550 zawodników.
Nagrodzono najlepszych piłkarzy i czołowe drużyny. Za nami gala Białostockiej Ligi Sportu
Fot: BOSiR

Nagrody zostały rozdane

Białostocka Liga Sportu to regularne rozgrywki w popularnych dyscyplinach sportowych, które w stolicy Podlasia funkcjonują już od 14 lat. Zmagania piłkarskie w ostatnim czasie mocno ewoluowały. Sporo zmian pojawiło się zwłaszcza jesienią ubiegłego roku. Wtedy to 32 drużyny zostały podzielone na dwie 16-zespołowe ligi.

Kilkumiesięczna rywalizacja dobiegła niedawno końca, dlatego w piątek miała miejsce specjalna gala. Po raz pierwszy w historii BLS w piłce nożnej nagrodzono najlepszych asystentów. W całej Lidze Halowej odnotowano aż 935 ostatnich, kluczowych podań. W II lidze w tej klasyfikacji najlepszy okazał się Krzysztof Iskarzak z drużyny EX!, który w 14 meczach zaliczył 15 asyst, zaś w I lidze wygrał Damian Bruliński (13 asyst w 15 meczach).

Kolejną nowością w klasyfikacjach indywidualnych była kategoria "czyste konto". Doceniono bramkarzy, którzy często są cichymi bohaterami. Aby zdobyć punkt do rankingu, golkiper cały mecz między słupkami musiał zakończyć bez straty gola. Takie zdarzenie miało miejsce w Lidze Halowej aż 32 razy. Największą liczbą spotkań na zero z tyłu w II lidze może się poszczycić Mariusz Wilczewski ze Wschodniej Energii (4 czyste konta w 15 meczach). Identyczny wynik, tyle że w I lidze, osiągnął Marek Jodkowski - gracz ekipy Turbo Krymar.

Turbo Krymar mistrzem

Rozgrywki Ligi Halowej były bardzo emocjonujące i obfitowały w bramki. Padło ich łącznie 1451, z czego 32 trafienia były samobójczymi. Kibice nie mogli z pewnością się nudzić i narzekać, bo średnio w meczu oglądaliśmy aż 6 goli. Do perfekcji sztukę pokonywania bramkarzy opanowali Kamil Niewiński, reprezentujący w II lidze zespół Hanbud, oraz Mateusz Kondraciuk, który jest graczem I-ligowego Auto Teamu. Kamil w 12 meczach 29 razy wpisywał się na listę strzelców, zaś Mateusz zrobił to 28 razy w 13 spotkaniach. Kondraciuk okazał się najlepszy także w klasyfikacji kanadyjskiej (33 punkty). Z kolei w II lidze "kanadyjkę" wygrał Damian Chilmon (Dietetyczny Kredens - 41 punktów).

Na piątkowej uroczystości wyróżniono 3 najlepsze zespoły z najwyższego szczebla. Mistrzem Ligi Halowej Białostockiej Ligi Sportu w piłce nożnej w sezonie 2021/2022 została ekipa Turbo Krymar. W nagrodę drużyna otrzymała bon na zakup sprzętu sportowego oraz udział w Pucharze Polski SuperLigi Szóstek. 2. miejsce zajął zespół Top Auto, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Cescom Biała Białystok.

Drużyny Top Auto i Cescom Biała Białystok również zgarnęły bony na zakup sprzętu sportowego, a ponadto, dzięki temu, że Białostocka Liga Sportu nawiązała współpracę z ogólnopolskim projektem SuperLiga Szóstek, dostały one możliwość reprezentowania BLS w eliminacjach Mistrzostw Polski SuperLigi Szóstek, które zaplanowane są na 2 lipca (Wyszków).

Warto zaznaczyć, że ciekawe wydarzenia działy się też na zapleczu czołówki piłkarskiej BLS. Tam niemal do końca toczyła się zażarta batalia o 1. miejsce, a także pozostałe pozycje premiowane awansem do wyższej ligi. Ostatecznie po triumf sięgnęła ekipa Hanbud, a za jej plecami znalazły się takie drużyny jak Wschodnia Energia oraz Fuga Team.

Białostocka Liga Sportu prowadzona jest w 4 dyscyplinach: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i tenisie stołowym. Są to gry zespołowe, które aktualnie w stolicy Podlasia cieszą się największą popularnością. W ligach gra w każdym roku ok. 100 zespołów i niemal 1500 zawodników.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1473 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39