Nagrodzono osoby działające na rzecz podlaskiego biznesu. Kto zdobył nagrody?

2023.09.02 09:39
W piątek (1.09) w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku po raz 17. podsumowano współprace na rzecz inicjatyw ważnych społecznie. Na miejscu byli m.in. przedsiębiorcy, ludzie kultury i przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Nagrodzono osoby działające na rzecz podlaskiego biznesu. Kto zdobył nagrody?
Fot: Kamil Timoszuk / UMWP

Tradycyjnie podczas spotkań Izby Przemysłowo-Handlowej wręczane są statuetki osobom, które wyjątkowo przyczyniły się do rozwoju gospodarki regionu. Tym razem wyróżnienie trafiło do 2 postaci, które od lat działają na rzecz podlaskiego biznesu. Oprawę muzyczną w ramach koncertu podczas uroczystości zapewnił Marek Kubik wraz z muzykami oraz zespół Nocny Patrol z Suwałk.

Warto podkreślić, że Izba Przemysłowo-Handlowa, powołana do życia w 1991 roku przez grupę 50 przedsiębiorstw, stała się obecnie jedną z największych i najbardziej aktywnych organizacji zrzeszających podmioty gospodarcze z terenu północno-wschodniej Polski. Jej roczne spotkania stały się nie tylko okazją do uhonorowania zasłużonych przedsiębiorców, ale także do promowania społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania inicjatyw społecznych.

Pierwszą statuetkę otrzymał Edmund Borawski, były prezes Mlekpolu, który przez cztery dekady pełnił tę ważną funkcję. Jego wkład w rozwój firmy oraz znaczący wpływ na sektor mleczarski zyskały uznanie społeczności przedsiębiorców. Drugą statuetkę przyznano Witoldowi Karczewskiemu, obecnemu honorowemu prezesowi białostockiej Izby Przemysłowo-Handlowej, który przez ponad trzydzieści lat stanął na czele Izby, aktywnie wspierając i promując rozwój przedsiębiorczości w regionie.

Wiesława Burnos, członkini zarządu województwa, podkreśliła, że nagrodzeni przedstawiciele biznesu są wzorem dla innych i przyczyniają się do wzmocnienia wizerunku podlaskiej gospodarki. Jarosław Antychowicz, prezes IPH, zwrócił uwagę na społeczną odpowiedzialność prowadzenia biznesu. Podkreślił, że Izba Przemysłowo-Handlowa stara się promować współpracę między biznesem a kulturą oraz inicjatywami społecznymi, co wpisuje się w filozofię prowadzenia biznesu z troską o społeczeństwo.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było przekazanie symbolicznych czeków na stypendia dla uzdolnionych dzieci. Fundusze te trafią do podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury oraz Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku. Inicjatywa ta została zrealizowana dzięki wsparciu Izby Przemysłowo-Handlowej oraz jednej z warszawskich kancelarii podatkowych.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1566 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39