Białystok Online

Aktualności

Najbardziej spektakularną realizację architektoniczną w Polsce zaprojektowano na Politechnice Białostockiej

2016.01.21 00:00
Najbardziej spektakularną realizację architektoniczną w Polsce zaprojektowano na Politechnice Białostockiej
Fot: Politechnika Białostocka

Profesor Jerzy Uścinowicz otrzymał wyróżnienie za projekt awangardowego teatru "Gardzienice", który został uznany za najbardziej spektakularne realizacje architektonicznych w Polsce XXI wieku.

Wszystkie najlepsze projekty zostały zaprezentowane w prestiżowej monografii Form Follows Freedom Architektura dla kultury w Polsce 2000+.

Projekt białostockiego profesora znalazł się pośród takich budynków jak: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum Tadeusza Kantora i Cricoteka w Krakowie czy Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Uścinowicz przez lata brał udział w pracach rewitalizacji i rozbudowie kompleksu pałacowo-parkowego oraz projektach i budowie nowych scen słynnego, awangardowego teatru "Gardzienice". Obiekt został oddany do użytku jesienią 2013 roku. Warto podkreślić, że projekt naszego profesora jest jedynym wyróżnionym z obszaru Polski wschodniej.

Justyna Fiedoruk

Justyna Fiedoruk

justyna.f@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas