Najemcy lokali przy Lipowej zapłacą niższe czynsze

2011.10.06 00:00
Remont ul. Lipowej utrudnia nie tylko ruch w mieście. Z jego powodu straty liczą firmy działające w lokalach wzdłuż ulicy. Białostocki Zarząd Mienia Komunalnego zdecydował, że na czas prac drogowych swoim najemcom obniży czynsze.
Najemcy lokali przy Lipowej zapłacą niższe czynsze
Fot: E.S.

- Remont będzie trwał dość długo dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tym ludziom - mówi zastępca prezydenta Białegostoku odpowiedzialny za mienie komunalne, Andrzej Meyer.

Jak wyjaśnia Meyer kilkunastu przedsiębiorców działających przy Lipowej w lokalach należących do miasta skarżyło się niejednokrotnie na znaczne obniżenie dochodów ich punktów po rozpoczęciu remontu ulicy. Co prawda wcześniej mogli jednorazowo złożyć wniosek o obniżenie o 20% czynszu, ale korzystano z tej możliwości tylko w czasie remontów lokali.

Dzięki podpisanemu dziś specjalnemu zarządzeniu, najemcy mogą złożyć odpowiednio udokumentowany wniosek do Zarządu Mienia Komunalnego, do 10 dnia każdego miesiąca, by otrzymać nawet 40% bonifikaty czynszu z uwagi na spadek przychodów po utrudnionym dojeździe do lokalu. Jeśli przedstawią wydruki z kasy fiskalnej, deklaracje vat czy rejestry sprzedaży potwierdzające, że w tym samym miesiącu rok wcześniej ich obroty były ponad 40% wyższe otrzymają ulgę w wysokości 40%. Jeśli różnica będzie mniejsza, obniżka czynszu będzie proporcjonalnie niższa.

Najemcy mogą też zadeklarować, bez przedstawienia odpowiednich dokumentów, spadek obrotu ze względu na prowadzone prace drogowe i wówczas otrzymają 20-procentową ulgę.

- Jeśli w przyszłych latach wzrosną obroty nie będzie podwyżek czynszu - zapewnia prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski. - Dochody najemców się wyrównają - dodawał.

E.S.

1135 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39