Najlepsi pracodawcy i top inwestycje w Polsce Wschodniej. Znamy laureatów konkursów

2016.09.23 13:33
Znamy laureatów konkursów, które są wydarzeniami towarzyszącymi III Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku.
Najlepsi pracodawcy i top inwestycje w Polsce Wschodniej. Znamy laureatów konkursów
Fot: materiały prasowe
Laureaci konkursu Top Pracodawcy

Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2016

W województwie podlaskim SaMASZ i Unibep, lubelskim – Lubelski Węgiel Bogdanka i Pol-Inowex, podkarpackim – Polskie Zakłady Lotnicze i Asseco Poland, świętokrzyskim – Kolporter i VIVE Group, warmińsko-mazurskim – Expom i Wipasz – tych 10 firm zostało wyróżnionych w konkursie Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2016.

- W gronie laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach. Wśród kryteriów oceny ważną rolę zajmowały też wysokie standardy relacji między menedżerami, pracownikami i otoczeniem społecznym, w którym na co dzień przedsiębiorstwa działają – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

SaMASZ to jeden z czołowych europejskich producentów maszyn rolniczych i komunalnych z siedzibą w Białymstoku. Firmę, która obecnie zatrudnia ok. 650 osób, założono ponad 30 lat temu. Natomiast Unibep to największe przedsiębiorstwo budowlane na Podlasiu oraz największy polski eksporter usług budowlanych – buduje w Rosji, na Białorusi, w Niemczech i Norwegii. Obecnie zatrudnia blisko 1 tys. osób.

Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej

Białystok, Chęciny, Hajnówka, Krosno, Lidzbark Warmiński, Lublin, Olsztyn, Puławy i Suwałki – w tych miastach zrealizowano najlepsze w Polsce Wschodniej inwestycje komunalne 2016 r.

- Liczba zgłoszeń oraz zainteresowanie konkursem dowiodły, że rozpędzona Polska Wschodnia nie zwalnia ani na chwilę. Cieszy też szerokie spektrum dziedzin, w które ostatnio inwestowały samorządy. Nie są to już tylko drogi czy gospodarka komunalna – coraz więcej mamy też projektów, które mają podnieść atrakcyjność życia w tutejszych miastach – wyjaśnia Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu Portalsamorzadowy.pl.

Celem konkursu Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej jest wyróżnienie najlepszych inwestycji komunalnych, wskazanie ich skali oraz prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców pięciu województw Polski Wschodniej. Swoje typy wskazała Rada Konsultacyjna plebiscytu, specjalne wyróżnienie przekazali także internauci.

W województwie podlaskim nagrodzone zostały: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku, nowoczesny system gospodarowania odpadami w Hajnówce oraz
przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Suwałkach.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1751 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39