Najlepsi tenisiści stołowi na Podlasiu walczyli o medale

2021.03.16 11:15
W niedzielę (14.03), w hali Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku, rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Seniorów i Seniorek w tenisie stołowym. Do zmagań przystąpiło 60 zawodników.
Najlepsi tenisiści stołowi na Podlasiu walczyli o medale
Fot: ATS east rent Białystok
Gabriela Dyszkiewicz - triumfatorka gry pojedynczej kobiet

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Seniorów i Seniorek w tenisie stołowym, które połączone były z eliminacjami do Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek, są już przeszłością. 3 tytuły przypadły ekipie ATS east rent Białystok. Gabriela Dyszkiewicz wygrała grę pojedynczą kobiet, w grze podwójnej 1. lokatę wywalczyli Marek Krymski i Kamil Smoluk (MOSiR Grajewo/ATS Białystok), a duet Gabriela Dyszkiewicz/Kamil Smoluk okazał się najlepszy w grze mieszanej.

- Cieszymy się z osiągniętych wyników oraz z tego, że nasza ciężka codzienna praca przynosi efekty. W konkurencji kobiet jesteśmy najlepsi na Podlasiu już od kilku lat, ale zdobyte złote medale wśród mężczyzn są miłym zaskoczeniem. Za dwa tygodnie gramy w mistrzostwach Polski w Arłamowie i liczymy na udany występ - mówi Karol Dyszkiewicz, trener ATS-u.

Niedzielne zawody dobrze będą też wspominać przedstawiciele Dojlid. Michalina Górska zwyciężyła bowiem w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw kraju (kat. kobiet), a mistrzem Podlasia w grze pojedynczej został Marcin Jarkowski (również awansował on do MP w Arłamowie). Ponadto para Zuzanna Borek/Michalina Górska okazała się najlepsza w grze podwójnej pań.

89. Indywidualne Mistrzostwa Polski dojdą do skutku w ostatni weekend marca (26-28.03).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1689 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39