Najlepsze wydawnictwa turystyczne. Pierwsza edycja konkursu w naszym województwie

2016.03.29 09:47
Do 8 kwietnia można nadsyłać prace do I edycji Konkursu na Najlepsze Wydawnictwa Turystyczne Województwa Podlaskiego 2015.
Najlepsze wydawnictwa turystyczne. Pierwsza edycja konkursu w naszym województwie
Fot: Anna Dycha
Klasztor Zwiastowania NMP w Supraślu

Według badań statystycznych, nadal ważnym elementem komunikacji marketingowej w turystyce są wydawnictwa promocyjne. Mają one na celu kreowanie świadomości istnienia obszaru recepcji turystycznej wśród aktualnych i potencjalnych turystów, wzrost popytu na określone produkty oraz ułatwienie ich użytkowania lub zwiększenie satysfakcji z ich wykorzystania. Wprawdzie najnowsze osiągnięcia technologii informatycznej zastępują powoli drukowane wydawnictwa, wartość atrakcyjnego przewodnika, folderu, mapy czy ulotki nadal jest w turystyce wysoka. Stąd pomysł na zorganizowanie konkursu, którego ideą jest nagrodzenie wysiłków władz samorządowych za wkład włożony w promocję okolicy oraz wspierania rozwoju marketingu terytorialnego w naszym województwie poprzez tworzenie publikacji turystycznych.

Konkurs obejmuje wydawnictwa turystyczne, niekomercyjne wydane w 2015 roku. Prace konkursowe będą oceniane w pięciu kategoriach: przewodniki turystyczne, foldery i albumy promocyjne, mapa turystyczna, ulotka promocyjna i projekty specjalne.

Na zgłoszenia wraz z egzemplarzem drukowanym publikacji organizatorzy z Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej czekają do 8 kwietnia.

Zwycięzcy wyłonieni przez Kapitułę otrzymają możliwość zorganizowania akcji promocyjnej obszaru, gminy, miasta, atrakcji turystycznej, wydawnictwa turystycznego w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie 23 kwietnia w RCIT zlokalizowanym w Operze podczas V Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Patronujemy wydarzeniu.

Szczegóły: Konkurs na Najlepsze Wydawnictwo Turystyczne Województwa Podlaskiego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1180 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39