Najmłodsi studenci zaczynają wakacje

2011.06.17 00:00
Choć na uczelniach wyższych trwa jeszcze sesja, to studenci Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego mogą już myśleć o wakacyjnym odpoczynku. W sobotę, 18 czerwca odbędzie się oficjalne zakończenie drugiej edycji programu edukacyjnego Politechniki Białostockiej dla najmłodszych.
Najmłodsi studenci zaczynają wakacje
Fot: Politechnika Białostocka

W ciągu dwóch semestrów nauki, studenci w wieku od 7 do 12 lat dowiedzieli się m.in jak funkcjonuje kamera termowizyjna, jak konstruuje się roboty, do czego służy algorytm oraz czym dokładnie zajmuje się architekt. Ponadto uczestnicy zajęć zgłębiali tajniki finansów, odpowiedzieli na pytanie czym jest nauka oraz doskonalili swoje umiejętności jako dziennikarze radiowi. Dużym atutem zajęć było połączenie wykładów z warsztatami, dzięki czemu studenci mogli poznać dane zagadnienie nie tylko od strony teoretycznej, lecz także praktycznej. Ta formuła zgadza się z głównym mottem Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego - hasłem "BUDujemy przyszłość", gdyż celem projektu jest rozwijanie dziecięcej wrażliwości, intelektu i twórczego potencjału.

Podczas sobotniego spotkania w Auli I Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej absolwenci BUD otrzymają z rąk Prorektora ds. Studenckich i Dydaktyki swoje pierwsze dyplomy ukończenia studiów. Początek o godz.12.

Za: Wrota Podlasia

MAG

1461 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39