Najpiękniejsze miejsca z Podlasia na znaczkach Poczty Polskiej

2022.05.06 19:00
Monaster w Supraślu, meczet w Kruszynianach, Pałac Branickich w Białymstoku, kościół w Tykocinie, panorama Drohiczyna i białowieskie żubry ozdobiły sześć znaczków Poczty Polskiej prezentujących perły podlaskiej kultury i przyrody.
Najpiękniejsze miejsca z Podlasia na znaczkach Poczty Polskiej
Fot: Kamil Timoszuk / UMWP

Poczta Polska emituje znaczki okolicznościowe najczęściej z okazji ważnych rocznic czy wydarzeń. Tematyka cyklu „Piękno Polski” jest nieco inna. „Podlaska” seria znaczków zapoczątkowała cykl, w ramach którego Poczta Polska będzie prezentować w miniaturze najciekawsze i najpiękniejsze zakątki z każdego regionu.

Podlaska seria z cyklu Piękno Polski została wyemitowana w nakładzie 540 tys. egzemplarzy. Są na niej przedstawione: panorama Drohiczyna, rezerwat pokazowy żubrów w Białowieskim Parku Narodowym, kościół katolicki pod wezwaniem św. Trójcy w Tykocinie, meczet muzułmański w Kruszynianach, prawosławny Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu i Pałac Branickich w Białymstoku. Wartość każdego znaczka to 3,6 zł.

Znaczki zostały zaprezentowane w jednym z przedstawionych na nich zabytków - w monastyrze w Supraślu. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wicepremier Jacek Sasin, prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot i marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Kolejna seria znaczków będzie poświęcona województwu lubelskiemu.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1552 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39