Najpiękniejsze podlaskie policjantki, czyli dziewczyny w granacie [ZDJĘCIA]

2020.02.26 15:12
Słaba płeć? Nic bardziej mylnego i stereotypowego. Kobiety w policji na co dzień pokazują jak świetnie odnajdują się w roli funkcjonariuszek prawa.
Najpiękniejsze podlaskie policjantki, czyli dziewczyny w granacie [ZDJĘCIA]
Fot: Podlaska Policja

Piękne, mądre, sprawiedliwe i odważne

W środę (26.02), w dzień 95. rocznicy powołania Policji Kobiecej, odbyła się wystawa fotograficzna policjantek garnizonu podlaskiego. Kilkanaście wyjątkowych zdjęć w różnych sceneriach, można było zobaczyć już od rana w Operze Podlaskiej. Jest to pierwsza tego rodzaju wystawa.

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, nadinspektor Daniel Kołnierowicz, niejednokrotnie podkreślił, że kobiety w policji wnoszą istotny wkład w jej funkcjonowanie, a także ocieplają jej wizerunek.

To, że kobiet w policji jest coraz więcej i idealnie uzupełniają się ze swoimi kolegami z patrolu, wydziału czy też podczas różnych realizacji można było zobaczyć w najnowszym spocie podlaskiej policji. To właśnie dziś była jego premiera. Hasło przewodnie spotu brzmi: "Jest nas więcej, dużo więcej. Do zobaczenia wkrótce bądź kiedyś!"

Zobacz spot:Jako kobiety dla kobiet, ale nie tylko...

Podobnie, jak pierwsze policjantki, także dziś kobiety doskonale sprawdzają się w realizacji działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Zajmują się też tematyką przestępczości nieletnich, kobietami pokrzywdzonymi przestępstwem. Są również ekspertami w laboratorium kryminalistycznym, pełnią służbę w ogniwie policji konnej, dbają o bezpieczeństwo ruchu drogowego, prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze, są przewodnikami psów, pełnią służbę patrolowo-interwencyjną, są dzielnicowymi, pracują jako psycholożki, dyżurne czy ratowniczki medyczne.

W podlaskim garnizonie służbę pełni 638 policjantek. W korpusie szeregowych 125 policjantek, w korpusie podoficerów 186, w korpusie aspirantów 260, natomiast 67 policjantek nosi dystynkcje oficerskie. W podlaskim garnizonie pracują także pracownice policji, które na co dzień wspomagają służbę policjantów. Pracują głównie w pionie logistycznym, dbają o finanse, zaopatrzenie, kwestie kadrowe.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1798 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39