Najpierw były problemy, a później zobaczyliśmy 3 gole i wielką radość

2022.02.26 16:02
Na inaugurację rundy wiosennej II-ligowe Wigry Suwałki pokonały Sokoła Ostróda. Wyjazdowy mecz zakończył się triumfem Biało-Niebieskich 3:1.
Fot: Wigry Suwałki

Po bardzo dobrych wynikach w meczach sparingowych piłkarze Wigier przystąpili do walki o II-ligowe punkty pełni wiary we własne możliwości. Starcie z ostatnim w tabeli Sokołem nie rozpoczęło się jednak po myśli suwalczan. Gospodarze już w 1. minucie objęli prowadzenie, gdyż szybko Hieronima Zocha pokonał Ernest Słupksi, który oddał strzał z ostrego kąta.

Taki obrót spraw nie podłamał podopiecznych Grzegorza Mokrego, którzy natychmiast zabrali się do odrabiania strat. Już w 8. minucie do remisu doprowadził Mateusz Lewandowski (asysta Mariusza Rybickiego), a po chwili było 2:1 dla Wigier, ponieważ piłkę w siatce umieścił Mikołaj Łabojko.

Później kolejne gole długo nie padały. Długo, czyli aż do minuty numer 79, kiedy to z bliska bramkarza Sokoła pokonał Dawid Krzyżański. W samej końcówce gracze z Ostródy mieli jeszcze jedną okazję, by zmienić wynik rywalizacji, ale ostatecznie futbolówka w bramce Wigier się nie znalazła, bo dobrą interwencją popisał się Zoch.

Wigry, wygrywając w Ostródzie 3:1, i odnosząc pierwszy wyjazdowy triumf w tym sezonie, potwierdziły więc wysoką formę z zimowych przygotowań i od razu rozpoczęły marsz w kierunku miejsc dających baraże.

W następnej serii zmagań Biało-Niebiescy o kolejne punkty powalczą tym razem u siebie. W przyszłą niedzielę (6.03) zespół z Suwałk podejmie na stadionie przy ul. Zarzecze lidera, czyli Stal Rzeszów.

Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 1:3 (1:2)
Bramki: Ernest Słupski 1 - Mateusz Lewandowski 8, Mikołaj Łabojko 13, Dawid Krzyżański 79

Sokół Ostróda: Dominik Kąkolewski - Szymon Dowgiałło (74' Jakub Żyznowski), Ernest Dzięcioł, Jan Klimek, Karol Turek (61' Filip Dymerski) - Sebastian Rugowski, Sebastian Rogala (73' Łukasz Święty), Kamil Kurowski, Patryk Skórecki, Ernest Słupski (28' Jakub Mysiorski) - Dawid Wojtyra (61' Mateusz Sobotka)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Bojan Gvozdenović (66' Kacper Michalski), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Elso Brito - Mateusz Sowiński (76' Dawid Krzyżański), Mikołaj Łabojko, Patryk Mularczyk (66' Bartłomiej Babiarz), Mariusz Rybicki (67' Denis Gojko) - Mateusz Lewandowski (83' Michał Żebrakowski)