Najpierw kazali wypić kierowcy piwo, potem zabrali mu auto. Cztery osoby oskarżone

2013.09.20 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko czterem mieszkańcom miasta. Mężczyźni są oskarżeni m.in. o rozbój i zabranie auta.
Najpierw kazali wypić kierowcy piwo, potem zabrali mu auto. Cztery osoby oskarżone
Fot: sxc.hu

Zdarzenie miało miejsce pod koniec maja bieżącego roku. Wtedy Michał T. spotkał swoich znajomych na ul. Waryńskiego w Białymstoku. Czterech mieszkańców miasta w wieku od 19 do 22 lat zagrozili mężczyźnie, że połamią mu ręce oraz użyją wobec niego gazu jeżeli nie zawiezie ich na ul. Barszczańską. Wystraszony mężczyzna uległ namowom.

Po drodze mężczyźni kazali zatrzymać auto, wysiedli z niego i kupili 4 piwa. Kazali je wypić kierowcy, co Michał T. zrobił. Wtedy właśnie jeden z oskarżonych wsiadł za kierownicę, zabrał kluczyki poszkodowanemu i odjechał. Mężczyzna stracił też też dokumenty, srebrny łańcuszek i 60 zł. Następnego dnia Michał T. odzyskał kluczyki od auta, ale sam samochód - już uszkodzony - był zaparkowany kilka ulic dalej.

Mężczyźnie, który dokonał zaboru auta grozi do 5 lat więzienia. Mateuszowi T., który musiał pokrzywdzonego do określonego zachowania również do 5 lat. Najbardziej agresywnemu oskarżonemu grozi nawet 12 lat więzienia. Część oskarżonych przyznała się do winy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1507 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39