Najważniejsze osoby w państwie przyjadą do Białegostoku. Jest szansa, żeby je spotkać

2019.04.26 11:46
Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki przyjadą w niedzielę (28.04) do Białegostoku na regionalną konwencję PiS.
Najważniejsze osoby w państwie przyjadą do Białegostoku. Jest szansa, żeby je spotkać
Fot: MN

Kampania wyborcza przed majowymi wyborami do Europarlamentu nabiera rumieńców. W zeszłym tygodniu oficjalnie działania rozpoczęli liderzy dwóch największych ugrupowań – PiS i Koalicji Europejskiej - z województwa podlaskiego: Krzysztof Jurgiel oraz Tomasz Frankowski. Na razie skupiają się na spotkaniach z mieszkańcami i przedstawieniu programu. Jednak Prawo i Sprawiedliwość już teraz postanowiło wyciągnąć najcięższe działa.

W niedzielę (28.04) w Sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 odbędzie się regionalna konwencja partii, w której udział wezmą premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Jarosław Kaczyński.

Początek konwencji jest zaplanowany na godz. 12.00, jednak żeby wziąć udział w tym wydarzeniu trzeba wcześniej wpisać się na imienną listę. Osoby, które chcą zostać wpuszczone, muszą skontaktować się z organizatorami pod numerem telefonu 503 178 415 lub w biurze partii przy ul. Zwycięstwa 26c.

Z okręgu nr 3, obejmującego województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie, w wyborach do Europarlamentu startują 4 osoby. "Dwójką" na liście jest wspomniany już Krzysztof Jurgiel – były minister rolnictwa, poza nim o mandat ubiegać będą się także: radni sejmiku województwa podlaskiego - Justyna Żalek i Romuald Łanczkowski oraz rektor Uczelni Jańskiego w Łomży - Joanna Karpowicz.

Reprezentantami drugiego z województw są: Iwona Arent, Grzegorz Kierozalski, Wojciech Kossakowski, Tadeusz Cymański, Jolanta Andruszkiewicz.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1117 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39