Najwspanialsze torebki świata w Białymstoku. W szczytnym celu

2019.03.21 18:17
Od 15 marca w Alfa Centrum w Białymstoku można oglądać wystawę "Najwspanialsze torebki świata". Powiązana jest ona z akcją charytatywną na rzecz Fundacji "Pomóż Im".
Najwspanialsze torebki świata w Białymstoku. W szczytnym celu
Fot: Alfa Centrum

Od 15 do 31 marca na terenie Alfa Centrum można oglądać prestiżową wystawę "Najwspanialsze torebki świata" z kolekcji znanej producentki pokazów i promotorki mody - Doroty Wróblewskiej. Zaprezentowane są tam historyczne i ponadczasowe torebki takich marek jak: Karl Lagerfeld, Whiting&Davis czy Joyce Morgan. Łącznie jest to zbiór blisko 50 torebek vintage, z całego świata, począwszy od gobelinowych, wysadzanych kamieniami szlachetnymi, w stylu art deco, a na tych z początku XVIII wieku skończywszy.

- Wystawa "Najwspanialsze torebki świata" to jedyna tego typu mobilna wystawa w Europie. Dzięki niej można dowiedzieć się, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do torebek. Cieszymy się, że odwiedzający naszą galerię będą mieli okazję zobaczyć tak unikalne egzemplarze. Ekspozycja z pewnością wzbudzi zachwyt kobiet, pasjonatów mody czy sztuki – mówi Tomasz Dzienis, specjalista ds. marketingu w Alfa Centrum Białystok.

Wystawa ma jednak także swój akcent charytatywny. 15 marca został rozstrzygnięty konkurs na oryginalny projekt nadruku na torebkę - pod hasłem "Kobiecość". Jury w składzie Dorota Wróblewska (producentka pokazów mody, kolekcjonerka, producentka pokazów i widowisk artystycznych oraz autorka programów telewizyjnych), Elwira Horosz (projektantka mody, właścicielka butiku w Alfa Centrum), Rozalia Mancewicz (modelka, zdobywczyni m.in. tytułu Miss Polonia 2010) oraz Marzena Sułkowska-Maciąg (dyrektor Alfa Centrum) zdecydowało, że zwyciężczynią konkursu będzie Agnieszka Pacewicz, a wyróżnienia przyznane zostaną Justynie Gruszewskiej i Justynie Amonowicz.

Co to ma do charytatywności? Zwycięski projekt nadruku został zaprezentowany już na gotowej, wyprodukowanej specjalnie z tej okazji torbie. Do końca marca w info punkcie w Alfa Centrum w godzinach od 14.00 do 18.00 (wejście od ul. Świętojańskiej) u wolontariuszy Fundacji "Pomóż Im" - partnera akcji - można nabyć torby ze zwycięskim projektem. Zostały one wyprodukowane w limitowanej ilości 100 sztuk. Środki pozyskane w ten sposób zostaną przekazane na budowę placu zabaw dla dzieci przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1626 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39