Najwybitniejsza litewska pisarka odwiedzi Książnicę Podlaską

2019.05.14 11:39
Kristina Sabaliauskaitė będzie gościem Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Spotkanie z nią odbędzie się w czwartek (16.05).
Najwybitniejsza litewska pisarka odwiedzi Książnicę Podlaską
Fot: Rokas Darulis
Kristina Sabaliauskaitė

Kristina Sabaliauskaitė to najwybitniejsza obecnie litewska pisarka, doktor historii sztuki. Jej bestsellerowy cykl "Silva Rerum" został uznany za "wydarzenie literackie na Litwie", doczekała się wielu nagród, a polski przekład pierwszej części cyklu znalazł się w finale Nagrody Literackiej Europy Środkowej "Angelus".

W 2015 roku Kristina Sabaliauskaite została Kobietą Roku na Litwie. Otrzymała także zaszczytną nagrodę św. Krzysztofa od miasta Wilna.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, VI piętro. Wstęp wolny.

Dzień wcześniej, czyli 15 maja odbędzie się spotkanie z Kariną Hiddenstorm - autorką książek "Władczyni mroku" (2016) oraz "Krwawy księżyc" (2018). Karina Hiddenstorm pochodzi z Białegostoku, ukończyła filologię angielską, pracuje jako nauczycielka języka angielskiego. Jej twórczość określana jest jako "szeroko pojęta fantastyka". Cechuje ją cięty język, czarny humor i cynizm.

Jej książka "Krwawy księżyc" została nominowana w kategorii najlepszy Horror 2018 według portalu Lubimy Czytać, została też zgłoszona do Podlaskiej Marki Roku w kategorii Kultura. Początek spotkania również o godz. 17.00.

Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.

Zobacz też:
Spotkanie z Kristiną Sabaliauskaitė,
Spotkanie autorskie z Kariną Hiddenstorm

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1118 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39