Nałożono już 13 kar na firmy odbierające odpady

2013.07.10 00:00
Na firmy odbierające odpady w sektorach I-III (konsorcjum Czyścioch - MPK) oraz V i VI (Astwa) nałożono już łącznie 13 kar.
Nałożono już 13 kar na firmy odbierające odpady
Fot: sxc.hu

Kary są konsekwencją niewłaściwego odbioru odpadów, stwierdzanych przepełnionych pojemników, bądź w ogóle ich braku. Tymczasem nałożenie 5 kar w jednym sektorze daje prawo miastu do odstąpienia od umowy w trybie natychmiastowym.

- Zmniejsza się ilość wpływających zgłoszeń od mieszkańców, zarówno drogą elektroniczną, jak też za pośrednictwem infolinii. Wspólnie ze strażą miejską na bieżąco monitorujemy postępy prac oraz sytuację w poszczególnych sektorach – informuje Adam Kamiński, wiceprezes spółki Lech.

W środę w pojemniki wyposażano m.in. nieruchomości położone przy takich ulicach jak: Fińska, Estońska, Norweska, Polowa, Polska, Kubańska, Mongolska, Rumuńska, Czeska, Przejazd czy Litewska.

Lech nie ukrywa jednak, że "pomimo poprawy sytuacji, skala nieprawidłowości nie pozwala na stwierdzenie, że firmy wywiązują się ze swoich obowiązków". W sektorach wykonawcy zostali wezwani do zaniechania rażących naruszeń umowy. Skutkiem dalszego niewywiązywania się z obowiązków pomimo wezwania jest możliwość odstąpienia od umowy.

Według Lecha, póki co najważniejszym zadaniem jest ustabilizowanie sytuacji i zapewnienie mieszkańcom pojemników i worków oraz terminowy odbiór gromadzonych odpadów.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

928 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39