Napastnik Jagi będzie grać w Wieczystej Kraków

2023.02.23 08:57
Maciej Twarowski został wypożyczony z Jagiellonii Białystok do Wieczystej Kraków. W III-ligowcu 21-latek spędzi rundę wiosenną, ale istnieje szansa, że napastnik zostanie we wspomnianym klubie na dłużej.
Napastnik Jagi będzie grać w Wieczystej Kraków
Fot: Jagiellonia Białystok

Maciej Twarowski to wychowanek MOSP-u Białystok, który do Jagi trafił w 2018 r. W wieku zaledwie 18-lat wspomniany snajper zadebiutował na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce (mecz z Lechem Poznań), jednak szybkie pojawienie się na ekstraklasowych murawach nie sprawiło, że kariera Twarowskiego nabrała zawrotnego tempa. Mierzący 188 cm wzrostu zawodnik podczas swego pobytu w białostockim zespole występował głównie w III-ligowych rezerwach Dumy Podlasia. W Ekstraklasie Twarowski zaprezentował się w sumie 6-krotnie, ale zawsze grał tylko tzw. "ogony". Na boiskach najwyższego szczebla 21-latek przebywał przez niespełna 50 minut.

W rundzie wiosennej sezonu 2022/2023 Maciej Twarowski nie będzie już bronić żółto-czerwonych barw, gdyż piłkarz ten udał się na zasadzie wypożyczenia do Wieczystej Kraków, w której uznanych nazwisk nie brakuje. W III-ligowcu występują m.in. Radosław Majewski czy Thibault Moulin.

Wypożyczenie Twarowskiego do Wieczystej obowiązuje do końca obecnych rozgrywek, lecz umowa zawiera opcję transferu definitywnego.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1310 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39