Nareszcie! Od piątku pływalnie dla wszystkich. Otwierają się też siłownie

2021.05.27 07:38
W piątek (28.05) rozpoczyna się kolejny etap luzowania obostrzeń. Duży oddech łapie m.in. świat sportu. Po wielu miesiącach przerwy można będzie bowiem udać się na siłownię lub do klubu fitness. Dostępne dla wszystkich staną się również pływalnie.
Nareszcie! Od piątku pływalnie dla wszystkich. Otwierają się też siłownie
Fot: BOSiR

Na ten moment czekaliśmy z niecierpliwością

Życie powoli wraca do normalności. Na jak długo? Czas pokaże, aczkolwiek nie należy martwić się na zapas. Lepiej cieszyć się z tego, co jest. A od piątku wszyscy fani aktywnego trybu życia w końcu będą mieli powody do radości, gdyż zgodnie z rozporządzeniem rządu otwarte zostaną siłownie, kluby fitness, sale gimnastyczne oraz baseny. Oczywiście pojawią się pewne ograniczenia, bo w niektórych miejscach ma obowiązywać limit 1 osoby na 15 mkw (siłownie), a w innych punktach konieczne jest zachowanie 50-procentowego obłożenia obiektu (baseny). Wciąż należy również pamiętać o reżimie sanitarnym, ale nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z ogromnym krokiem naprzód.

BOSiR wita klientów nowymi zajęciami

Będące pod opieką Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pływalnie są już otwarte od początku maja, ponieważ od kilku tygodni dozwolone jest prowadzenie zajęć zorganizowanych dla dzieci i młodzieży, czyli m.in. nauki pływania, jednak tak naprawdę dopiero od piątku, czyli od momentu, gdy baseny będą dostępne dla wszystkich, obiekty te tak na poważnie zaczną tętnić życiem.

Na Pływalni Rodzinnej (ul. Stroma 1a) jednorazowo będzie mogło przebywać do 75 osób, a np. na Pływalni Sportowej (ul. Włókiennicza 4) limit to 52 osoby.

Jak informuje BOSiR, od czerwca wprowadzona zostanie nowa usługa - aqua zumba. Będzie to połączenie tańca i fitnessu przy gorących latynoskich rytmach. Ćwiczenia mają wyzwalać pozytywną energię, gwarantować świetną zabawę, modelować sylwetkę oraz pomagać w spalaniu kalorii. Zumba to ćwiczenia odpowiednie dla każdego bez względu na wiek, płeć i kondycję fizyczną. Ta aktywność nie wymaga umiejętności pływania.

Zajęcia będą się odbywały na Pływalni Rodzinnej w środy i niedziele w godz. 18.00-18.45. Nie trzeba się na nie zapisywać, ani też rezerwować miejsc.

Warto dodać, że wznowione zostaną także zajęcia aqua aerobiku. Treningi będą się odbywały od czerwca we wtorki i czwartki na Pływalni Sportowej, w środy i niedziele na Pływalni Rodzinnej, jak też niemal codziennie na Pływalni Kameralnej.

Oczywiście w godzinach otwarcia obiektów możliwe jest pływanie rekreacyjne oraz korzystanie ze wszystkich stref i urządzeń indywidualnie.

Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa

Pływalnie działają cały czas w reżimie sanitarnym. W kolejkach oraz w holach, przebieralniach, przy natryskach, a także podczas pływania i korzystania z atrakcji obowiązuje zachowanie dystansu od innych osób (nie dotyczy to osób wspólnie zamieszkujących). Wewnątrz pływalni, aż do wizyty w przebieralni, konieczne jest zakrywanie ust i nosa maseczką.

Przed wejściem trzeba zdezynfekować dłonie, a bezpośrednio przed szatnią i kasą może przebywać tylko jedna osoba. Zalecane są przede wszystkim płatności zbliżeniowe. Należy ponadto pamiętać o dezynfekcji dłoni po zakupieniu biletu wstępu. Czynność tą należy powtórzyć podczas opuszczania obiektu.

Jak informuje Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, standardem dla każdego użytkownika pływalni powinno być umycie całego ciała przed wejściem do wody, a w saunach rozkładanie ręcznika pod powierzchnię ciała, która styka się z ławą.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

676 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39