Nareszcie to zrobili! Na taki mecz kibice czekali od dawna

2022.11.26 19:57
Drużyna MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii Białystok uciekła ze strefy spadkowej FOGO Futsal Ekstraklasy. Stało się tak, ponieważ w sobotę (26.11) podlaski zespół pokonał Red Devils Chojnice.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

10 września, po niezwykle zaciętym boju, futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok pokonali u siebie 6:5 Clearex Chorzów. Po tym triumfie ekipa z północno-wschodniej Polski wpadła w dołek, o czym świadczy fakt, że białostoczanie nie wygrali żadnego z 7 ostatnich meczów. Na szczęścia fatalna passa to już przeszłość, bo w 12. serii zmagań MOKS w świetnym stylu ograł w hali Zespołu Szkół Mechanicznych ekipę Red Devils Chojnice. Gospodarze zwyciężyli aż 7:2.

Początek sobotniego spotkania nie zwiastował jednak okazałego triumfu drużyny ze stolicy Podlasia, gdyż to goście już w 3. minucie, po golu Witalija Kolesnika, znaleźli się na prowadzeniu. Wprawdzie jeszcze przed przerwą wyrównał Helver Tachack, a zaraz po zmianie stron ten sam zawodnik podwyższył na 2:1 dla białostoczan, ale w 24. minucie bramkarza MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii pokonał Janis Pastars i na tablicy wyników znów widniał remis, tym razem 2:2.

Wydawało się zatem, że końcówka meczu przyniesie mnóstwo emocji, ale tak nie było, gdyż w ostatnim kwadransie rywalizacji gospodarze nabrali wiatru w żagle, zaczęli grać z polotem, a co najważniejsze wykazywali się dobrą skutecznością, w efekcie czego siatka w bramce przyjezdnych została przedziurawiona jeszcze 5 razy i całe starcie zakończyło się pewnym i zasłużonym triumfem MOKS-u 7:2. Kolejne gole na konto białostoczan zdobywali Cristan Vargas (x2), Matuesz Lisowski, Oleksandr Kolesnykov oraz Helver Tachack, który popisał się w sobotę hat-trickiem.

Dzięki zgarnięciu 3 punktów Słoneczni wydostali się ze strefy spadkowej i w tej chwili plasują się w tabeli na miejscu numer 13. W następnej kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy przeciwnikiem białostoczan będzie klub GI Malepszy Arth Soft Leszno. Wyjazdowy pojedynek podlaska ekipa rozegra w pierwszą niedzielę grudnia (4.12).

15. Legia Warszawa 10 2 26:47

MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Red Devils Chojnice 7:2 (1:1)
Bramki: Helver Tachack 16, 22, 40, Cristan Vargas 27, 33, Matuesz Lisowski 29, Oleksandr Kolesnykov 32 - Witalij Kolesnik 3, Janis Pastars 24