Narkotykowa grupa przestępcza rozbita. Zatrzymano kolejnych członków [WIDEO]

2023.07.14 11:02
Straż Graniczna zatrzymała 6 członków zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się handlem i dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych. Do sprawy zabezpieczono narkotyki warte 3,2 mln zł.
Narkotykowa grupa przestępcza rozbita. Zatrzymano kolejnych członków [WIDEO]
Fot: SG

W wyniku ciągłych działań podejmowanych od sierpnia ubiegłego roku, organy ścigania odnotowały kolejne sukcesy w walce z przestępczością narkotykową. Wtedy to funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Morskiego Oddziału Straży Granicznej (Placówka SG w Szczecinie) skutecznie zatrzymali dwie osoby, obywateli Polski, i zabezpieczyli narkotyki o wartości blisko 3,2 mln zł. Konfiskowane substancje to ponad 70 kg marihuany i ziela konopi, a także mefedronu - substancji psychotropowej. Wykryte narkotyki miały być wprowadzone na polski rynek, jednak sprawcom nie udało się zrealizować swojego przestępczego planu.

W tym roku, na początku lipca, kolejna operacja przeciwko przestępczości narkotykowej doprowadziła do zatrzymania 6 kolejnych mężczyzn, co w sumie daje nam już 8 aresztowanych osób. Wszyscy mężczyźni są mieszkańcami Szczecina, w wieku od 24 do 41 lat. Zajmowali się szeroko rozumianym nielegalnym obrotem narkotykami, włączając w to ich zakup, dystrybucję oraz przechowywanie. Osiem zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, co świadczy o powadze ich przestępczej działalności.

W wyniku przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych, które miało miejsce na terenie województwa zachodniopomorskiego, funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli nie tylko znaczną ilość narkotyków, ale także młynki do rozdrabniania marihuany, wskazujące na prowadzenie działalności związaną z przygotowywaniem narkotyków do sprzedaży. Dodatkowo, w ramach działań mających na celu pozbawienie przestępców narzędzi ich działalności, skonfiskowano luksusowego Mercedesa o wartości 100 tys. zł, który był wykorzystywany w celach przestępczych.

Czterech z zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Jednak jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał jeszcze poważniejszy zarzut - organizowanie nielegalnego przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom. Okazało się, że mężczyzna zorganizował nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi do Polski, a następnie transportował co najmniej 24 cudzoziemców do Niemiec.

Wszystkim zatrzymanym grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności za swoje przestępstwa, co jest konsekwencją ich nielegalnej działalności narkotykowej oraz organizowania nielegalnego przekraczania granicy państwowej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1009 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39