Narodowe Czytanie w tym roku z "Balladami i romansami" Adama Mickiewicza

2022.08.25 08:11
Narodowe Czytanie to coroczna akcja, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. Włączają się w nią instytucje kultury, samorządy, biblioteki. Tym razem czytane będą "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.
Narodowe Czytanie w tym roku z "Balladami i romansami" Adama Mickiewicza
Fot: Podlaski Instytut Kultury
Narodowe Czytanie 2021

W Białymstoku główne wydarzenia Narodowego Czytania koordynowane są przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego wraz z Urzędem Marszałkowskim. Akcja odbędzie się w sobotę (3.09), od godz. 10:00 w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku.

Oprócz samego czytania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza przez przedstawicieli władz samorządowych, świata kultury, mieszkańców Białegostoku oraz województwa podlaskiego, przewidziano dodatkowe atrakcje.

Po oficjalnym zakończeniu czytania, około godz. 12:00 odbędzie się koncert Wolskiej. Jest to jednoosobowy projekt Kasi Garłukiewicz-Szubzdy, powstały wiosną 2020 r. Podczas koncertu towarzyszyć jej będą instrumentaliści: Maksym Fedorov - pianista i Dawid Borowski - skrzypce.

Narodowemu Czytaniu w amfiteatrze Opery towarzyszyć będzie kiermasz książek za 2 zł (parking od ulicy Kijowskiej).

Ponadto podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania zaprezentowane zostanie esperancko-polskie wydanie "Ballad i romansów", a jego fragment odczyta Przemysław Wierzbowski – prezes Białostockiego Towarzystwa Esperantystów.

Na najmłodszych uczestników zaś czekać będą kolorowanki, zagadki i gry, malowanie ludowych wzorów, układanie puzzli i klocków, teatrzyk kamishibai o Adamie Mickiewiczu. Oprócz tego odbędą się prezentacje publikacji instytucji kultury, muzyczny quiz oraz pokaz sokolnictwa.

Szczegóły i program.

Portal BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

817 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39