Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spisz się przez internet

2011.03.31 00:00
Jest to pierwszy spis powszechny od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Z tego faktu wynika szereg zobowiązań, m.in. konieczność dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno-społecznej oraz społeczno-ekonomicznej określonych przez Komisję Europejską.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spisz się przez internet
Fot: Główny Urząd Statystyczny

Spis powszechny dostarcza najbardziej szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o społeczno-ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz o ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.

Spis rozpoczyna się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca. W tym okresie rachmistrzowie spisowi odwiedzą nasze mieszkania. Spisać możemy się też sami przez internet. Samospis internetowy to najdogodniejsza forma udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl i wybrać zakładkę "Formularze spisowe". Następnie wybrać formularz identyfikacyjny, wpisać swoje dane oraz zdefiniować hasło dostępu. Po wpisaniu kodu z obrazka zalogować się i przystąpić do wypełnienia formularza spisowego.

andy

1055 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39