Nastolatkowie "pożyczali" cudze samochody. Auta oddawali całe poobijane

2013.07.04 00:00
Kolneńscy policjanci zatrzymali 17 i 16-latka, którzy, korzystając z okazji pozostawienia kluczyków w stacyjkach samochodów, na krótko je "pożyczali". Teraz młodzi ludzie za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.
Nastolatkowie "pożyczali" cudze samochody. Auta oddawali całe poobijane
Fot: KWP Białystok

W środę (3.07) rano kolneńska policja otrzymała zgłoszenie o trzech podobnych kradzieżach samochodów. Mundurowi zaledwie po dwóch godzinach od zgłoszenia zatrzymali dwóch sprawców tego przestępstwa. Okazało się, że młodzi mężczyźni w wieku 16-17 lat, wykorzystując to, że w otwartych samochodach były pozostawione kluczyki w stacyjkach, dokonywali ich krótkotrwałego użycia.

W pierwszym przypadku, po dostaniu się do środka passata, mężczyźni zostali spłoszeni przez przechodzącą osobę. Natomiast kolejne dwa samochody, po przejażdżce, całe poobijane, zostały przez nich porzucone na terenie gminy Kolno. W pojazdach stwierdzono m.in. wgniecione błotniki, drzwi i porysowany lakier. Młodzi ludzie przyznali się do popełnionego czynu. Teraz za swoje postępowanie 17-latek odpowie przed sądem, a jego młodszy o rok kolega - przed sądem rodzinnym.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1570 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39