Nasze spektakle będą pokazane na festiwalach w Europie

2015.12.29 00:00
Spektakle na podstawie tekstów Williama Szekspira pokaże na festiwalach w Macedonii oraz na Słowacji Białostocki Teatr Lalek. Nasz teatr w ten sposób wpisze się w obchody 400. rocznicy śmierci twórcy.
Nasze spektakle będą pokazane na festiwalach w Europie
Fot: Anna Dycha
BTL pokaże swoje spektakle na festiwalach w Europie

W macedońskim mieście Bitoli oraz w słowackich Koszycach BTL pokaże znane białostockiej publiczności spektakle "Burza", "Montecchi i Capuleti" oraz "Historia księcia H.". Wszystkie oparte są na dziełach Szekspira. Przy okazji promowany ma być też fotobook przygotowany w technologii 3D. W planach są również działania twórcze angażujące lokalną społeczność i publiczność festiwalową. Będą to niekonwencjonalne warsztaty twórcze "Wydrukuj swój pomysł".

Wyjazdy na festiwale w Macedonii i na Słowacji możliwe są dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Białostocki Teatr Lalek uzyskał z resortu dofinansowanie na dwuletni - realizowany w latach 2015-16 - projekt "Lalki Panopticum - Panopticum Szekspir". Pokazując swe dokonania poza granicami kraju, BTL przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Wpisują się one też w światowe obchody 400. rocznicy śmierci Szekspira.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1157 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39