Naszpikowani pokonali Pectus Football Team. Na stadionie miejskim odbył się mecz gwiazd

2023.06.04 19:59
W niedzielę (4.06), na obiekcie, gdzie swoje mecze rozgrywa Jagiellonia, zorganizowany został II Wielki Naszpikowany Festiwal. Były koncerty, atrakcje dla dzieci, ale rozegrano też m.in. mecz gwiazd.
Naszpikowani pokonali Pectus Football Team. Na stadionie miejskim odbył się mecz gwiazd
Fot: Grzegorz Chuczun

To była niedziela pełna wrażeń. Na stadionie miejskim w Białymstoku odbył się piłkarski turniej, w którym wzięło udział pół tysiąca dzieci, przeprowadzono liczne konkursy z nagrodami, licytacje, zorganizowano Jaga Talent Day, a także utworzono specjalne strefy m.in.: zdrowia, mundurową, gastro i dobroczynności. Atrakcji dla małych i dużych nie brakowało, a wszystko to dzięki temu, że doszedł do skutku II Wielki Naszpikowany Festiwal, czyli charytatywna impreza mająca na celu pomoc dzieciom chorym na białaczkę.

Jednym z głównych punktów wydarzenia był mecz gwiazd. W starciu Naszpikowanych z Pectus Football Team górą byli ci pierwsi, którzy wygrali piłkarską potyczkę 8:5. Na boisku w barwach obu ekip mogliśmy podziwiać m.in. braci Brożków, Sebastiana Milę, Tomasza Frankowskiego, Libera, Piotra Świerczewskiego, Jakuba Wawrzyniaka, Modnego Tatę, Jacka Krzynówka, Rafała Maseraka czy Grzegorza Sandomierskiego.

- To była fajna zabawa, ale najważniejsze, że zbieraliśmy pieniądze dla Naszpikowanych, dziaciaków naprawdę bardzo chorych, także chwała Rafałowi Dubiejce za całą inicjatywę, za ten cały piknik - powiedział po meczu Wojciech Pertkiewicz, prezes Jagiellonii Białystok, który także wziął udział w piłkarskim starciu.

Całą imprezę zwieńczyły koncerty. Na stadionie miejskim zagrali m.in. Liber & InoRos, PiH oraz Pectus.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

692 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39