Natalia Kaczmarek znów pobiła rekord Polski! Zawodnicy Podlasia Białystok zdobyli 4 medale

2023.02.20 09:32
Reprezentanci Podlasia Białystok podczas Halowych Mistrzostw Polski sięgnęli po 4 medale. Lekkoatletyczna impreza w sobotę i niedzielę (18-19.02) odbywała się w Toruniu.
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

W środę (15.02), podczas zawodów Meeting Hauts-De-France Pas-De-Calais we francuskim Lievin, Natalia Kaczmarek pobiła halowy rekord Polski w biegu na 400 m, ale wynik 50,90 s był najlepszym rezultatem w kraju tylko przez kilka dni. Nowy rekord ustanowiony został w niedzielę i ponownie jego autorką została Kaczmarek. Tym razem zawodniczka Podlasia Białystok fantastyczny start zaliczyła podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. 25-latka sięgnęła po złoto, wykręcając czas 50,83 s.

Krajowy czempionat przyniósł też inne medale dla białostockiego klubu. Złoto w pchnięciu kulą wywalczyła Klaudia Kardasz, srebro w biegu na 60 m przez płotki zdobył Damian Czykier, natomiast krążek koloru brązowego zgarnęła sztafeta mieszana Podlasia Białystok 4 x 400 m w składzie Maksymilian Klepacki, Marlena Granaszewska, Paweł Miezianko i Natalia Kaczmarek.