Natalia Kaczmarek znów to zrobiła! Finał Diamentowej Ligi nie zawiódł

2023.09.18 09:19
Za nami finał Diamentowej Ligi w Eugene. Polskę na tych zawodach reprezentowała m.in. Natalia Kaczmarek. Przedstawicielka Podlasia Białystok swój start w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie może zaliczyć do udanych.
Natalia Kaczmarek znów to zrobiła! Finał Diamentowej Ligi nie zawiódł
Fot: Paweł Skraba/PZLA

Za Natalią Kaczmarek prawdopodobnie najlepszy sezon w jej karierze. 25-latka w ostatnich miesiącach zgarniała bowiem medale na mistrzostwach świata czy igrzyskach europejskich, a ponadto zawodniczka reprezentująca Podlasie Białystok znakomicie startowała też na innych imprezach. Mowa tu choćby o Diamentowej Lidze (3 zwycięstwa - w Chorzowie, Monako i we Florencji).

Finał tych zmagań również był dla Kaczmarek bardzo udany. Polka, podczas zawodów w Eugene, w rywalizacji na 400 m uznała wyższość jedynie mistrzyni globu - Marileidy Paulino z Dominikany (49,58 s). Natalia Kaczmarek uzyskała czas 50,38 s, a 3. w stawce Holenderka Lieke Klaver zameldowała się na mecie z wynikiem 50,47 s.

Przypomnijmy, że na amerykańskim finale Diamentowej Ligi pojawili się tylko ci lekkoatleci, którzy najlepiej spisywali się w poprzednich mityngach cyklu. Kaczmarek najpierw w finałowym biegu znajdowała się poza czołówką, ale w drugiej części rywalizacji Polka wyraźnie przyspieszyła, dzięki czemu sezon zakończyła z przytupem.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1197 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39