Natalia Maliszewska znów wyszła na lód. Startowała wraz z siostrą

2022.02.13 13:10
W Pekinie wciąż trwają zimowe igrzyska olimpijskie. W niedzielę (13.02) odbyły się m.in. kolejne zmagania w short-tracku. Do rywalizacji stanęły siostry Maliszewskie.
Fot: Polski Komitet Olimpijski

Polska sztafeta kobiet specjalizująca się w short-tracku wzięła udział w olimpijskim finale B na 3000 m. Nasza drużyna w składzie Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur (wszystkie 3 zawodniczki pochodzą z Białegostoku) oraz Kamila Stormowska zajęła w biegu 2. miejsce, przez co Polki w ogólnym rozrachunku będą sklasyfikowane na niezwykle wysokiej 6. lokacie.

W finale B triumfowały Włoszki, a za Biało-Czerwonymi znalazły się zespoły Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Stanów Zjednoczonych. Obie te ekipy zostały zdyskwalifikowane. Po złoto sięgnęły Holenderki, srebro przypadło drużynie Korei Południowej, a medal koloru brązowego wywalczyły Chinki.

Przypomnijmy, że Natalia Maliszewska wystartuje jeszcze indywidualnie w rywalizacji na 1500 m. Ćwierćfinały na tym dystansie zaplanowane są na środę (16.02).