Nauczyciele z nagrodami od prezydenta z okazji święta KEN

2011.10.11 00:00
Po rodzicach spełniają najważniejszą rolę w życiu każdego z nas. Nauczyciele na każdym etapie edukacji rozwijają talenty, uczą wrażliwości, przekazują wiedzę. Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej prezydent Białegostoku nagrodził najlepszych nauczycieli i dyrektorów z miejskich placówek edukacyjnych.
Nauczyciele z nagrodami od prezydenta z okazji święta KEN
Fot: MAG

Nagrody finansowe w wysokości 3 tysięcy złotych otrzymało 152 nauczycieli i dyrektorów szkół z Białegostoku.

- We współczesnych czasach szkoła bardziej niż dawniej pełni rolę wychowawczą, a praca nauczyciela nie jest jedynie wypełnieniem obowiązków przez kilka godzin dziennie, a pasją, którą zauważają uczniowie i po latach wspominają takiego nauczyciela jako autorytet - pozwiedzał Aleksander Sosna, wiceprezydent miasta.

Nagrodę po raz pierwszy otrzymała Krystyna Oszmian, nauczyciel dyplomowany z 25-letnim stażem z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Białymstoku.
- Jestem bardzo szczęśliwa, to wielki wyróżnienie i docenienie całokształtu mojej pracy - wyznała.

Rolę edukacji i wagę święta podkreślił także Jerzy Kiszkiel, podlaski kurator oświaty.

- Święto Komisji Edukacji Narodowej to jedno z najważniejszych świąt w polskim kalendarzu, wynika to z upamiętniana tradycji zapoczątkowanej przez KEN i pierwszego w Polsce i Europie nowoczesnego systemu edukacji, kształcenia nauczycieli na przełomie XVIII i XIX wieku. Jesteście spadkobiercami tej idei i jako grupa zawodowa jesteście jedną z najważniejszych w społeczeństwie, gdyż kształtujecie umysły i charaktery młodych ludzi - mówił Kiszkiel.

MAG

906 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39